Policja twierdzi, że niedzielny mecz Stal Rzeszów – Wisła Kraków na miejskim stadionie przy Hetmańskiej przebiegł spokojnie. Zabezpieczało go kilkudziesięciu funkcjonariuszy. Tymczasem jeden z naszych czytelników poinformował nas o incydentach na stadionie – według jego relacji doszło do słownej konfrontacji między kibicami obu drużyn.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zabezpieczali niedzielny mecz Stal Rzeszów – Wisła Kraków, który obejrzało niemal 5,5 tys. kibiców. Funkcjonariusze prewencji, drogówki i pionu kryminalnego pracowali na stadionie, w jego okolicy i na trasach dojazdowych. Według policji przebiegł bez zakłóceń i naruszeń prawa.
Czytelnik: były jednak incydenty
Po publikacji komunikatu o spokojnym przebiegu meczu jeden z naszych czytelników opisał incydenty na stadionie. Według jego relacji kibice Wisły zajęli miejsca na trybunie zachodniej. W drugiej połowie grupa miejscowych fanów próbowała przedostać się do sektora gości, jednak sytuacja ograniczyła się do wykrzykiwania haseł przez ogrodzenie.
Zapytaliśmy rzeczniczkę Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie Magdalenę Żuk o komentarz.
– Interweniujemy na stadionie tylko na wyraźne wezwanie organizatora. Takiego wezwania nie było. Faktem jest, że w pewnym momencie kibice Wisły Kraków opuścili swoją trybunę i przeszli pod tzw. kratę. Doszło tam do konfrontacji słownej – przyznała Żuk.
Dodała, że strony „odrzucały się różnymi spostrzeżeniami”, ale nie było potrzeby interwencji policji. Ochrona również nie użyła środków przymusu. Z policyjnego punktu widzenia mecz przebiegł spokojnie.

Zakaz dla kibiców Wisły
Wisła Kraków wygrała 3:0. Jej kibice od kilku lat lat nie mogą oficjalnie uczestniczyć w wyjazdowych meczach. Zakaz obowiązuje od sierpnia 2023 r., po incydencie podczas turnieju w miejscowości pod Tarnowem, gdzie doszło do starć między kibicami. W wyniku tych zajść zmarł 40-letni mężczyzna. Śledczy uznali, że odpowiedzialność ponoszą kibice krakowskiego klubu.
Mecz w Stalowej Woli
W niedzielę stalowowolscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z sąsiednich jednostek dbali też o bezpieczeństwo podczas meczu Stal Stalowa Wola – Arka Gdynia. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwali mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. W drugiej połowie spotkania w sektorze kibiców Arki kibice odpalili środki pirotechniczne. Policjanci szukają osób, które odpaliły race świetlne i dymne. Nie było żadnych incydentów przed i po zakończonym spotkaniu.
(rem)
Czytaj więcej:



![16-latek przekroczył prędkość jadąc hulajnogą przez Rzeszów. To był dopiero początek [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/hulajnoga-predkosc-rzeszow2-218x150.jpg)

![Eksplozja i ogień o poranku. Hulajnoga elektryczna powodem groźnego pożaru w Rzeszowie [ZDJĘCIA, FILM] twardowskiego hulajnoga pożar](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/twardowskiego-218x150.png)
![Gwałtowna nawałnica. Zerwany dach, ewakuacja i burza… w komentarzach mieszkańców [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/stalowa-wola-skutki-nawalnicy-01-1-218x150.jpeg)
![Piekło w zakładzie przetwórstwa drewna. Całonocna bitwa strażaków z żywiołem [ZDJĘCIA] dankros pożar zaklików](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/niedziela-zaklikow-05-218x150.jpeg)
![Ogień, dym i dramatyczna ewakuacja. 51-latek chciał wrócić do płonącego mieszkania [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/pozar-tarnobrzeg2-218x150.jpg)
![Potężny pożar zakładu drzewnego znanej firmy Dankros. Kłęby dymu widać z wielu kilometrów [WIDEO] zaklików dankros pożar](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/dankros-w-trakcie-pozaru-01-218x150.png)











![Samochody w Rzeszowie pod lupą policji. Kierowcy stracili dokumenty za nadmierną emisję spalin [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kontrole-spalin-rzeszow3-218x150.jpg)











![Ruiny Zamku Sobień znów zachwycają. Historyczna perła Bieszczadów otwarta po renowacji [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/zamek-sobien-otwarcie-218x150.jpg)

![Dwa kolejne kąpieliska otwarte na Podkarpaciu. Jedno z nich to absolutna nowość [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/kapielisko-gniewczyna-lancucka0-218x150.jpg)
![Muzeum Podkarpackie po remoncie za 21 mln zł. To prawdziwa turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/06/muzeum-podkarpackie-krosno-25-218x150.jpg)









