Zdjęcie: Grzegorz Bukała / UM Rzeszów

Tereny rekreacyjne i boisko sportowe powstaną na działce, którą Rzeszów kupił na osiedlu Miłocin – zapowiada ratusz. Pierwsze inwestycje zaplanowano na ten rok.

Działka, którą kupiło miasto, ma 0,54 ha. Leży u zbiegu ulic: Myśliwskiej i św. Huberta. Przez lata funkcjonował tu plac zabaw i boisko sportowe, organizowano także pikniki dla mieszkańców. W listopadzie właściciel terenu, TBS w Głogowie Młp., zawarł wstępną umowę na sprzedaż terenu firmie deweloperskiej.

– Transakcja doszłaby do skutku, gdyby Rzeszów nie skorzystał z prawa pierwokupu – tłumaczy Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa. Na formalności ratusz miał czas do końca ubiegłego roku. – Aktem notarialnym z 15 grudnia poinformowaliśmy, że z tego prawa skorzystamy – precyzuje wiceprezydent.

I tak miasto kupiło działkę za 1,245 mln zł. – Mieszkańcom osiedla bardzo zależało, aby to nadal było miejsce spotkań i osiedlowych pikników – dodaje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Zakup tego terenu to również kontynuacja mojej polityki, nastawionej na zwiększenie ilości terenów zielonych w mieście – uściśla prezydent Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Działka zostanie przeznaczona pod zieleń i rekreację. Taki jest zresztą zarys opracowywanego Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Rzeszowa. Decyzja dotycząca tego jak ostatecznie zostanie urządzona ponad półhektarowa działka, będzie należała także do mieszkańców osiedla Miłocin.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama