Reklama

„Chcę dalej dla was pracować” – mówi w pierwszym spocie wyborczym Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który kandyduje w wyborach do Senatu.

Komitet Tadeusza Ferenca przesłał nam spot, który jest pierwszą filmową reklamą wyborczą obecnego prezydenta Rzeszowa.

Na spocie można zobaczyć Rzeszów z lotu ptaka, obiekty Uniwersytetu Rzeszowskiego, Park Papieski, deskorolkarzy na rzeszowskim skateparku, Rynek, okrągłą kładkę, fontannę multimedialną. nowy most im. Tadeusza Mazowieckiego. Jest nawet kolejka nadziemna, która w Rzeszowie dotychczas nie powstała.

Tadeusz Ferenc pojawia się także na placu budowy. „Szanowni Państwo. Głosujcie na mnie. Chcę dalej dla was pracować” – mówi w spocie Ferenc, obejmując małą dziewczynkę. Hasłem wyborczym Ferenca jest „Warto dla nich pracować”. Na zdjęciu prezydent siedzi w ławce z uczniami nowo wybudowanej szkoły przy ul. Błogosławionej Karoliny.

Lektor na koniec spotu mówi, że Tadeusz Ferenc to „skuteczny senator dla naszego regionu”.

Tadeusz Ferenc po raz drugi ubiega się o mandat senatora. Cztery lata temu przegrał z Kazimierzem Jaworskim z PiS.

Teraz rywalami Ferenca w okręgu nr 56 są: prof. Aleksander Bobko, rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego (PiS); Stanisław Bartman, radny PSL w sejmiku podkarpackim oraz prezes Podkarpackiej Izby Rolniczej’; dr Krzysztof Kaszuba, rektor Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie. Kaszuba jest kandydatem partii KORWiN.

Do Senatu kandyduje jeszcze Bogdan Bardzik, przedsiębiorca z Mogielnicy. Ferenc, należący do SLD, w wyborach startuje z niezależnego komitetu. Poparcia udzieliły mu: Platforma Obywatelska, Zjednoczona Lewica i Nowoczesna Ryszarda Petru.

Tadeusz Ferenc jest prezydentem Rzeszowa już czwartą kadencję. Miastem rządzi od 2002 r. Jeżeli dostanie się do Senatu, trzeba będzie w Rzeszowie rozpisać kolejne wybory. Ferenc chciałby, żeby jego miejsce w ratuszu zajął Zdzisław Gawlik z Platformy Obywatelskiej.

 

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama