Obchodząca w tym roku swoje 70-lecie Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, przygotowała kilka ciekawych wydarzeń.

Spragnionych podróży w nieznane, zapraszamy na ostatnie z serii spotkań z Wojciechem Kubalą i Łukaszem Błażejowskim, którzy opowiedzą o tym, jak spędzili 45 dni na Syberii.

Spotkanie rozpocznie się w poniedziałek (16 listopada) o godz. 17:00 w filii nr 6 przy ulicy Podwisłocze 6.

Do dyspozycji dzieci, również w poniedziałek, będzie fotograf, rysownik i bajkopisarz Wojciech Ulman. Artysta pojawi się w filii nr 9 na ulicy Dąbrowskiego 79a, o godz. 9:00. Nieco później i też dla najmłodszych, odbędą się warsztaty edukacyjne pt. ,,Postaw znak równości”.

Zajęcia organizowane są w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej 2015. Działania związane z tą inicjatywą, dotykają zagadnień związanych z podziałem świata, świadomą konsumpcją, ochroną środowiska, mówią także o wpływie jednostki na procesy globalne.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 10-15 lat, rozpoczną się o 11:00, w filii WiMBP przy ulicy Słowackiego 11.

Dwa dni później o 17:00 w oddziale biblioteki przy ulicy Budziwojskiej 194 o swojej sztuce opowie Agnieszka Zaguła. Artystka zajmuje się lalkarstwem, oraz pisaniem ikon. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa prac autorki, którą można będzie oglądać do 27 listopada.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

19 listopada w filii nr 3 WiMBP przy ul. Krzyżanowskiego 6 od godz. 16:00 do 18:00 odbędzie się jesienna akcja „Zamień się książką!”.

– Znajdź swojej książce nowego właściciela. Przynieś do biblioteki jedną lub więcej książek, przeczytanych lub takich, których po prostu chcesz się pozbyć i wymień się nimi z innymi czytelnikami. Ważne: książki powinny być w dobrym stanie – informuje Łukasz Kleska z WiMBP.

Także 19 listopada w Filii nr 10 WiMBP przy ul. Podchorążych 1 odbędzie się spotkanie autorskie z krakowskim dziennikarzem, autorem reportaży Ziemowitem Szczerkiem. Początek o godz. 15:30. Wstęp wolny.

Z kolei do 22 listopada w Wypożyczalni Muzycznej przy ulicy Żeromskiego 2 do obejrzenia będzie jubileuszowa wystawa plakatów z dotychczasowych zorganizowanych tam imprez.

TOMASZ MIKOŁAJCZAK

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama