Zdjęcie: Pixabay

W najbliższy czwartek (26 stycznia) w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z szefem Sekcji Konsularnej Konsulatu Generalnego USA w Krakowie. Aaron Luster przedstawi możliwości wyjazdu do Stanów Zjednoczonych Ameryki dla studentów.

Obecnie Polska jest jedynym krajem strefy Schengen, który nie ma zniesionych wiz do USA.  Jednym z możliwości wyjazdu do tego kraju jest program Work&Travel, z którego mogą skorzystać studenc

– W czwartkowym spotkaniu weźmie udział Aaron Luster, szef Sekcji Konsularnej Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, który gościł już w Rzeszowie, podczas Dnia Amerykańskiego zorganizowanego w październiku 2015 roku w naszej uczelni – informuje Dominik Łazarz z biura prasowego WSIiZ.

Podczas swojej prezentacji Aaron Luster przedstawi szczegóły dotyczące głównie programu dla studentów Work&Travel, m.in.  opowie, w jaki sposób można aplikować, a także jakie wymagania stoją przed osobami starającymi się o taki wyjazd.

Program Work&Travel jest przeznaczony dla studentów, którzy chcą wyjechać do Stanów Zjednoczonych w miesiącach wakacyjnych, aby pracować i zdobywać doświadczenie, a także zwiedzać najpotężniejsze państwo świata.

– Program Work&Travel cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu jednego dnia od ogłoszenia informacji o spotkaniu chęć udziału w nim zadeklarowało kilkadziesiąt osób. Tak duże zainteresowanie świadczy o tym, że studenci nie boją się podejmować wyzwań i chcą zdobywać doświadczenie zawodowe nawet na innym kontynencie – podkreśla Ewa Podgórska, kierownik biura karier WSIiZ w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek (26 stycznia) o godzinie 13:45 w siedzibie WSIiZ przy ul. Sucharskiego 2, w sali RA 53. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu mogą się zgłaszać na adres: bk@wsiz.rzeszow.pl, ilość miejsc ograniczona.

Zdjęcie: Materiały prasowe WSIiZ. Na zdjęciu Aaron Luster
Zdjęcie: Materiały prasowe WSIiZ. Na zdjęciu Aaron Luster

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama