Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News
Reklama

W czwartek (15 stycznia) w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z prof. Marianem Koniecznym, twórcą Pomnika Czynu Rewolucyjnego.

 

Spotkanie z prof. Koniecznym odbędzie się o godz. 17:00 w Hotelu Rzeszów (sala widokowa) przy al. J. Piłsudskiego 44. Wstęp wolny.

Pomysłodawcą budowy pomnika był I sekretarz KW PZPR w Rzeszowie Władysław Kruczek. Prace ruszyły w 1967 roku. Pomnik uroczyście odsłonięto 1 maja 1974 r.

W 2006 roku Rada Miasta Rzeszowa teren, na którym stoi pomnik, został oddany za 1 procent wartości zakonowi oo. bernardynów.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. Tak naprawde to pomnik 1000 lecia Państwa Polskiego. To prawdziwy chihot historii że komuniści zawłąszczyli propolską nazwe coś co miało propagować nasze wartości chrześcijańskie dla swoich celów a teraz gdy odzyskaliśmy wolność PIS (partia z rodowodem katolickim) chce zburzyć coś co świadczy o potędze narodu polskiego. Niech tumany i nieuki się douczą kto i po co zapoczątkował powstanie tego pomnika i jak komuchy dobry pomysł poprostu zawłaszczyli dla siebie – https://www.youtube.com/watch?v=W_xqFD903ao

    Pomnik powinien dostać iluminacje nocną z podświetleniem rzeszowskiego herbu a cały pomnik powinien mieć zmieniąną nazwe na pierwotną.

Comments are closed.