Adam Michnik, (Essayist und Publizist)
Reklama

27 sierpnia Adam Michnik spotka się z mieszkańcami Rzeszowa. Wizytę redaktora naczelnego organizuje podkarpacki Komitet Obrony Demokracji wraz z lokalnym oddziałem GW.

Spotkanie z Adamem Michnikiem odbędzie się w sobotę (27 sierpnia) w rzeszowskim Teatrze Maska przy ul. Mickiewicza 13. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do 19:00. Wstęp bezpłatny.

Adam Michnik to publicysta, eseista, pisarz, historyk i działacz polityczny. Redaktorem naczelnym Gazety Wyborczej jest od 1989 r. Michnik był działaczem Komitetu Obrony Robotników i „Solidarności”, więzionym i represjonowanym jako więzień polityczny.

Adam Michnik 13 grudnia 1981 r. był internowany, 3 września 1982 r. postawiono go w stan oskarżenia pod zarzutem próby obalenia ustroju; amnestionowany w 1984 r.

Ponownie został aresztowany w lutym 1985 r. wraz z Władysławem Frasyniukiem i Bogdanem Lisem, w procesie gdańskim skazany został na trzy lata więzienia, zwolniony na mocy amnestii w 1986 r.

Michnik był doradcą KKW i członkiem Komitetu Obywatelskiego. Naczelny Gazety Wyborczej jest doktorem honoris causa nowojorskkiej New School for Social Research (1984), University of Minnesota (1990), Connecticut College (1996), University of Michigan (2001).

We wrześniu 2005 r. minister kultury Waldemar Dąbrowski odznaczył Adama Michnika medalem “Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, a w listopadzie 2010 r. otrzymał on Order Orła Białego.

W czerwcu 2011 r. Michnik otrzymał nagrodę Freedom Awards – za działalność na rzecz poszerzania wolności i swobód obywatelskich, przyznawaną podczas Global Forum we Wrocławiu.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

10 KOMENTARZE

  1. więc nasyp chłopcze sobie tych kamieni, usiądź i poszukaj wiarygodnych źródeł informacji. Akurat serwis który cytujesz uchodzi za jeden z najbardziej niewiarygodnych i nieobiektywnych źródeł informacji.

  2. Może coś opowie o swoim przyjacielu generale Jaruzelskim oraz koledze z pracy Kiszczaku, o Bolku nie wspomnę, ogólnie ujmując o idolach Komitetu Obrony “Demokracji”.

  3. W stanie wojennym byłam zatrzymana za głoszenie prawdy o ówczesnej władzy, a następnie relegowano mnie z zakładu pracy. W tej chwili wszystko idzie w tę samą złą stronę – zaczynają się represje 🙁 Trzeba o tym mówić i jeszcze raz mówić, uświadamiać ludzi. Kto tego nie przeżył nie rozumie.

    Szanuję Pana Michnika i choć nie czytam codziennie GW to z pewnością przyjdę na spotkanie.

  4. moze przyjdzie kilku podstarzalych komuchów takich jak on i wykolejonych umyslowo mlodych ludzi.I będą ochoczo bronic koryta a nie demokracji. Raz sierpem raz młotem czzerwona hołote

Comments are closed.