Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zachęca do udziału w spotkaniu z Grażyną Bochenek, autorką książki „Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie”. 

Spotkanie odbędzie się w piątek (14 stycznia) o godz. 17:00 w budynku głównym WiMBP przy ul. Sokoła 13. Poprowadzi je Maria Kornaga.

Grażyna Bochenek, obecnie rzecznik Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, napisała książkę „Fredek, Rzeszów, Hollywood. Opowieści o Fredzie Zinnemannie”. To opis dziejów przedwojennego Rzeszowa oraz zagadek życiorysu jednego z najsławniejszych magów światowego kina, który urodził się właśnie w Rzeszowie. 

Grażyna Bochenek w 2002 r. skończyła filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, tam też obroniła u prof. Tadeusza Lubelskiego w 2008 r. pracę doktorską „Wizerunki kobiet w kinie PRL-u”. Od 2004 do 2021 r. była dziennikarką Radia Rzeszów. Jej najważniejsze prace to m.in. „Podkarpacki Poczet Aktorów”, „Szlakiem Tadeusza Kantora”, „Nasi Ukraińcy”. 

Grażyna Bochenek koordynowała festiwale „W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa” (2018) oraz „Jaśnie Pan Waszyński. Spotkania z klasyką filmową” (2019).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama