W środę (7 maja, godz. 17) w Tęczowej Księgarni w Rzeszowie przy Kościuszki 4, odbędzie się spotkanie z pisarką, Iwoną Kienzler.

Iwona Kienzler to autorka historycznych książek non-fiction, leksykonów i słowników. Pisze także reportaże z podróży oraz artykuły dotyczące spraw gospodarczych i historii Polski, a także odwiedzanych przez nią krajów i regionów. Pasjonuje się historią, a zwłaszcza rolą kobiet i ich często zapomnianemu lub niedocenianemu wpływowi na losy i decyzje mężczyzn rządzących państwami, czy też będącymi wpływowymi politykami lub mężami stanu.

Historia opisywana w książkach Iwony Kienzler to historia widziana oczami kobiet. Nakładem wydawnictwa Bellona ukazały się już m.in. „Stanisław August. Mąż wszystkich żon”, „Władysław Jagiełło. Wierny mąż niewiernych żon”.

„Europa jest kobietą. Romanse i miłości sławnych Europejek”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

To książkach o kobietach, które pośrednio lub bezpośrednio zmieniały dzieje Europy, jak chociażby Klotylda, za sprawą, której Chlodwig przyjął chrześcijaństwo, czy nasza rodzima Dobrawa, która wprowadziła nasz kraj w krąg chrześcijańskiej Europy. Niektóre z nich doradzały przywódcom świeckim i kościelnym, ciesząc się wielkim autorytetem moralnym, inne, jak chociażby, Agnes Sorel, skłaniały władców do podjęcia działań przeciwko najeźdźcom, korzystając z tego, czym tak hojnie obdarzyła ich Matka Natura – urody, wrodzonego wdzięku i seksapilu.

Okazuje się, że nawet te, które przeszły do historii, jako bezwzględne władczynie nie zapominały o tym, że są kobietami i potrafiły namiętnie kochać. Nawet babka Europy, królowa Wiktoria, w powszechnej świadomości funkcjonująca, jako nobliwa, starsza pani w nieco śmiesznych strojach, bynajmniej nie stroniła od rozkoszy łoża.

redakcja@rzeszoe-news.pl

Reklama