Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza miłośników dobrej literatury na spotkanie z Joanną Bator – pisarką, publicystką, felietonistką, laureatką Literackiej Nagrody Literackiej Nike za powieść „Ciemno, prawie noc”.

Joanna Bator – kulturoznawczyni i filozofka, która porzuciła karierę naukową dla literatury. Wielbicielka i znawczyni kultury japońskiej, za książkę „Japoński wachlarz” otrzymała Nagrodę im. Beaty Pawlak. „Piaskowa Góra” to pierwsza z trzech powieści składających się na trylogię wałbrzyską.

Spotkanie odbędzie się w środę (4 czerwca) o godz. 17.00, w sali konferencyjnej WiMBP w Rzeszowie, ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Spotkanie organizowane jest w ramach realizacji programu Instytutu Książki, Dyskusyjne Kluby Książki.

Głosy prasy o twórczości Joanny Bator:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Richard Kämmerlings, „Die Welt” (o Piaskowej Górze): Najważniejszy tekst literacki przełożony z polskiego od czasu „Wojny polsko-ruskiej” Doroty Masłowskiej i „Gnoja” Wojciecha Kuczoka.

Marta Kijowska, „Neue Zürcher Zeitung” (o Piaskowej Górze): Zmysł obserwacji, doskonałe wyczucie języka, a przede wszystkim warsztat pisarski Joanny Bator nadają mikrokosmosowi śląskiego osiedla z wielkiej płyty wymiar uniwersalny.

Jörg Plath, Deutschlandradio Kultur (o Piaskowej Górze): Opowieść dygresyjna, ironiczna, empatyczna, sarkastyczna i – gdy mówi o mężczyznach – często satyryczna. Przywodzi na myśl prozę Elfriede Jelinek.

Justyna Sobolewska, „Gazeta Wyborcza”: Od pierwszych stron „Chmurdalii” czujemy powieściowy oddech, spokojny rytm i tok narracji, który dziś jest rzadkością w polskiej literaturze.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama