Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Kim jest Mistrz Gry? Jak zostać pogromcą smoków? Jak przeżyć w wyobraźni niesamowite przygody i spotkać ciekawych ludzi, którzy mogą być kimkolwiek zechcą? Odpowiedzi na te pytania będzie można znaleźć podczas Erpegowy MeetUp Rzeszów, który odbędzie się 25 maja w IQ Club.

IQ Club przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zaprasza na spotkanie wszystkich fanów gier fabularnych oraz tych, którzy chcieliby dopiero wejść w świat RPG.

Role Playing Games, czyli gry fabularne z odgrywaniem ról powstały w latach 70. ubiegłego wieku i od tego czasu zdobywają coraz liczniejsze grono sympatyków. W tej zabawie, gracze rozgrywają określoną fabułę w wyobraźni, wcielając się w wymyślone postaci działające w określonym, wyimaginowanym świecie.

Przebieg rozgrywki według scenariusza nadzoruje Mistrz Gry. Rozgrywka opiera się głównie na rozmowie, wspiera ją tajemnicza mechanika gry, nikt nie przegrywa, nikt nie wygrywa – wszyscy przeżywają coś szczególnego.

Erpegowy MeetUp Rzeszów to spotkanie środowiska graczy RPG oraz doświadczonych graczy z wszystkimi początkującymi, zainteresowanymi tym fenomenem. W programie imprezy jest dyskusja o RPG na Podkarpaciu oraz prezentacje wyjaśniające, czym jest RPG, system, czy mechanika gry.

Gośćmi MeetUp’u będą mistrzowie gry – Jakub Nowosad, bloger, tłumacz, sędzia, organizator konwentów i posiadacz imponującej kolekcji książek o RPG oraz Grzegorz Sapała – autor podręcznika RPG i znakomity gracz. Całość poprowadzi Jakub Węgrzynowicz, popularyzator gier fabularnych, twórca profilu Polskie erpegowanie.

Wydarzenie zakończy pokazowa gra w świecie fantasy z udziałem chętnych i pod okiem mistrzów. Erpegowy MeetUp Rzeszów odbędzie się 25 maja (piątek) o godz. 18:00 w IQ Club (WSIiZ, ul. Sucharskiego 2). Wstęp bezpłatny. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: