Zdjęcie: Policja.pl

Policjanci w Krośnie zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu krośnieńskiego podejrzanego o dokonanie dwóch rozbojów na mieszkańcach miejscowości Potok i Bajdy. Sąd aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

Do zdarzenia w Potoku doszło 10 listopada. Krośnieńscy policjanci otrzymali informację o rozboju na starszym mężczyźnie. Policjanci ustalili, że sprawca wszedł do domu mężczyzny, skrępował go, ukradł mu 110 zł, biżuterię i monetę okolicznościową.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 37-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego. Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci przeszukali mężczyznę oraz samochód, którym jeździł w tym dniu. Ujawnili w nim pieniądze i przedmioty, które 37-latek ukradł starszemu mężczyźnie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Sprawca rozboju podejrzany jest również o to, że kilka dni wcześniej dokonał innego rozboju na mieszkance Bajd. Mężczyzna wszedł do jej domu, użył wobec niej siły fizycznej i ukradł kobiecie 3 tys. zł.

Policjanci przedstawili 37-latkowi zarzut dokonania dwóch rozbojów. Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Krośnie aresztował mieszkańca powiatu krośnieńskiego na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama