Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

W niedzielę rano policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w sobotę wieczorem w rejonie dworca PKP w Rzeszowie najprawdopodobniej potrącił kobietę z dzieckiem i uciekł z miejsca wypadku. 

– Z udziałem zatrzymanego mężczyzny będą teraz prowadzone czynności – poinformowała nas w niedzielę podkom. Ewelina Wrona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Do wypadku, jak informowaliśmy, doszło w sobotę ok. godz. 19:00. Jak ustalili policjanci, kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa pieszym idącym od dworca PKP w kierunku centrum miasta. Na przejściu dla pieszych potrącił 40-letnią kobietę i jej 9-letnią córkę, a następnie odjechał. 

Policjanci poinformowani o wypadku ruszyli w pościg za oplem. Kierowca uciekał w kierunku rzeszowskiego osiedla Zalesie. – Tam porzucił samochód i uciekł pieszo – dodaj podkom. Wrona. Przez noc policjanci ustalali, kto mógł kierować oplem. 

W niedzielę rano funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę. To 28-latek. W chwili zatrzymania był trzeźwy, w szpitalu pobrano od niego krew do badan. Kobieta i jej dziecko trafili do szpitala na badania. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama