Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy są podejrzani o dwa zeszłoroczne brutalne napady na salony gier w Rzeszowie.

Przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie staną: 39-letni Andrzej H. i 38-letni Ryszard P. Obaj są mieszkańcami powiatu grójeckiego. Obaj 6 maja 2021 roku – jak twierdzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie – w przeciągu kilkudziesięciu minut napadli na dwa rzeszowskie salony gier przy ulicach: Popiełuszki i Grottgera.

Do pierwszego salonu napastnicy weszli ok. godz. 13:00. Pracownika salonu wyciągnęli zza lady, przewrócili na ziemię, przystawali mu do szyi nóż i zażądali gotówki. Bandyci jednak się nie obłowili – ukradli tylko 220 zł z kasetki pod ladą. Wyłamali też kasetkę w jednym z automatów, ale ta była pusta. 

Ok. 14:00 sprawcy wtargnęli do drugiego salonu. Tam pracownicę obezwładnili, ukradli jej portfel z dokumentami i firmowe pieniądze – 2000 zł. Po wyjściu z lokalu, skradzionymi kluczami zamknęli kobietę w środku salonu. 

Sprawców brutalnych napadów poszukiwali policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej. Ryszarda P. zatrzymali 12 maja, a dzień później Andrzeja H. Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Za kratkami siedzą do tej pory. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zakończyła właśnie śledztwo i wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyznom. 

Andrzej H. częściowo przyznał się do winy, a recydywista Ryszard P. odmówił składania wyjaśnień. Obaj byli wcześniej karani. H. za przestępstwa narkotykowe, a P. za rozboje, kradzieże z włamaniem oraz paserstwo. Za dokonanie rozbojów na rzeszowskie salony gier oskarżonym grozi od dwóch do 12 lat więzienia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama