Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Od paru sezonów, różne modele czapek, zwłaszcza te z daszkiem stają się częstym widokiem na naszych ulicach. Odpowiednio dobrane nakrycie głowy to coś, co może odmienić nasz wizerunek, a naszym stylizacjom dodać nowego charakteru. Jeśli, więc uwielbiasz zakładać czapki na głowę niezależnie od pogody. A może unikasz ich ze względu na fryzurę lub po prostu nie możesz znaleźć modelu odpowiedniego do swojego kształtu twarzy. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, jak dobrać nakrycie głowy, tak aby jeszcze lepiej pasowało do określonego kształtu twarzy.

Poznaj typ swojej twarzy

Twarz okrągła

Okrągła twarz wyróżnia się niskim czołem, pełnymi policzkami oraz lekko zaokrągloną brodą. Z tego powodu najlepszym wyborem będzie czapka, która optycznie wyszczupla twarz. Każdy posiadacz okrągłej twarzy powinien wystrzegać się modeli, które mocno nachodzą na czoło, a także czapek typu “uszatka”. Bardzo dobrym wyborem będzie czapka z daszkiem, która przylega do głowy.

Twarz kwadratowa

Charakterystycznymi cechami tego typu twarzy jest szerokie czoło oraz rozbudowana szczęka. Na taką głowę nie powinno się zakładać minimalistycznych nakryć. Warto zainteresować modeli czapek, które dodadzą rysom twarzy delikatności. Twarz kwadratowa będzie dobrze wyglądała w dużych, luźnych czapkach, zarówno ozdobionych pomponem jak ozdobiona przeróżnymi wzorami.

Twarz trójkątna

Wysokie czoło, które szerokością przewyższa dolną część szczęki, dodatkowo mocno widoczne kości policzków. To cechy trójkątnej twarzy. Osoba o tym kształcie twarzy powinna zainteresować się dopasowanymi czapkami, czego przykładem są czapki z daszkiem dostępne w sprzedaży SuperSklep.pl. Zasłaniają czoło oraz dobrze przylegają do głowy. Niektórzy mogą także sięgnąć po czapkę z daszkiem typu bejsbolówka. Warto wcześniej ją przymierzyć, żeby nie wybrać modelu, który dodatkowo optycznie poszerzy czoło.

Twarz owalna

Osoby, których twarz cechuje owalny kształt, mogą czuć się prawdziwymi szczęściarzami. Do tego typu twarzy pasuje każdy typ czapki. Nie jest istotne czy na głowę zakłada się dzianinową czapkę, która przylega do głowy, czy też kapelusze, które w całości odsłaniają czoło. Dobre są także luźne modele z pomponem, jak i czapki z daszkiem. Opcji wyboru jest wiele, warto próbować różnych modeli i nie bać się eksperymentów.

Gdy już wybierzesz czapkę, która idealnie pasuje do Ciebie, nie będzie istotne to czy nosisz bejsbolówkę czy też snapback z płaskim daszkiem. O każdą czapkę z daszkiem trzeba umiejętnie dbać. Tak żeby w trakcie czyszczenia materiał nie wyblakł. Na początku musimy zapoznać się również z informacjami umieszczonymi na metce wewnątrz czapki. Producent na każdej z nich umieszcza informację o temperaturze i wariantach prania. Nie każdą czapkę z daszkiem można prać w pralce, niektóre modele wymagają ręcznego czyszczenia.

Jak dbać o czapkę? Zasady pielęgnacji

  1. Nie korzystaj z suszarek bębenowych. Temperatura panująca wewnątrz takiej suszarki to pewnik tego, że czapka odkształci się i straci swój kształt. W prosty sposób może wyjść jako falowana.
  2. Nie używaj środków z wybielaczem. Dzięki temu barwy zachowają swój kolor i nie powstaną na niej odbarwienia.
  3. Jeżeli producent na metce nie oznaczył, że dany model można prać w pralce, stosuj się do tego. Ewentualnie, starsze modele można prać w zimnej wodzie na bardzo krótkim programie.
  4. Jeśli możesz swoją czapkę z daszkiem pierz ręcznie! Instrukcja jest prosta. Do miski z letnią wodą dodajesz środek piorący bez dodatku wybielacza, który będzie bezpieczny dla tkaniny i dłoni. Następnie porządnie wypierz czapkę, miejsca mocno zabrudzone możesz potraktować dodatkowo delikatną szczoteczką. Pozostaw taką czapkę na parę godzin. Mydliny dokładnie oczyszczą zabrudzenia. Możesz sprawdzić co jakiś czas miejsca, które trudno się myją możesz dodatkowo poszorować delikatnie szczoteczką. Na koniec dokładnie wypłucz czapkę w letniej wodzie. Za pomocą ręcznika pozbądź się resztek wody i wystaw do wyschnięcia, Oczywiście unikaj słońca oraz wieszania jej, najlepiej ołóż ją na czymś płaskim.
  5.  

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: