Prawie 300 uczestników spodziewają się organizatorzy piątej edycji Wiosennej Imprezy na Orientację, która 2 kwietnia odbędzie się w Rzeszowie.

WInO uczestników gościć będzie na terenie kampusu Uniwersytetu Rzeszowskiego na Zalesiu. WInO to największy bieg na orientację na Podkarpaciu.

– Uczestnicy otrzymują na starcie mapę z zaznaczonymi punktami i muszą w jak najkrótszym czasie  odnaleźć je w terenie oraz dotrzeć na linię mety. Poziom trudności imprezy jest przystępny zarówno dla wyczynowych zawodników, jak i dla całych rodzin – twierdzi Arkadiusz Mach z Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W tym roku uczestnicy Wiosennej Imprezy na Orientację do wyboru mają 3 trasy (6 km, 15 km i 30 km), które prowadzić będą przez malownicze wzgórza południowo-wschodnich dzielnic Rzeszowa.

WInO 2016 odbędzie się już po raz piąty. Z każdym roku impreza zyskuje coraz większą popularność. W tym roku zawody będą jeszcze bardziej atrakcyjne medialnie, bo zawodnicy wszystkich kategorii wystartują jednocześnie.

– Spodziewamy się prawie 300 uczestników – dodaje Arkadiusz Mach.

Opłata za udział w Imprezie wynosi 15 zł (do 30 marca). Pieniądze można wpłacać u organizatorów  lub przelewem na konto Stowarzyszenia „Instytut Tradycji”: 93 1240 2614 1111 0010 3626 1166 (Bank PEKAO) tytułem: „darowizna WInO 2016, [nazwa zespołu]”.

Odprawa techniczna zawodników rozpocznie się o godz. 10:30 w Centrum Sportu i Rekreacji UR przy ul. Ćwiklińskiej. Start zawodników pół godziny później.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Na 6-kilometrowej będą cztery punkty kontrolne (limit czasowy wynosi 7 godzin), pomiędzy którymi uczestnicy samodzielnie wybierają wariant przejścia. Na 15-kilometrowej trasie będzie 7 punktów kontrolnych (limit czasowy 7,5 h). Na najdłuższej 30-kilometrowej trasie zaplanowano 11 punktów kontrolnych. Tu limit czasowy wynosi 8 godzin.

Punkty kontrolne należy zaliczać według kolejności opisanej na mapie. W przypadku ominięcia punktu kontrolnego i zaliczenia kolejnego, nie można już zaliczać poprzedniego punktu. Uczestnicy startują w zespołach 2-3 osobowych. Organizatorzy Imprezy dopuszczają się możliwość samodzielnego startu).

Główną nagrodą w Imprezie jest satysfakcja z pokonania trasy. Pierwsze trzy miejsca we wszystkich kategoriach zostaną nagrodzone pamiątkowymi pucharami. Każdy zespół otrzyma pamiątkowy dyplom. Wyróżnione zostaną najlepsze zespoły harcerskie.

Aby wziąć udział w Wiosennej Imprezie na Orientację należy wypełnić formularz i go wysłać. Formularz dostępny jest TUTAJ. Więcej informacji o Imprezie można uzyskać pisząc na adres: 59wodnadh@gmail.com lub dzwoniąc na numery: 519 088 233, 696 135 148.

Regulamin WInO dostępny jest TUTAJ.  Organizatorem Imprezy jest 59. Wodna Drużyna Harcerska.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama