Zdobyłaś swoją wymarzoną suknię ślubną, ale od czasu ślubu zalega w szafie i coraz częściej myślisz o tym, żeby się jej pozbyć? Nic dziwnego, tego typu kreacja zabiera zwykle bardzo dużo miejsca, a szansa na to, że jeszcze kiedyś w niej wyjdziemy jest praktycznie zerowa. Co zatem zrobić ze swoją suknią ślubną po ślubie? Mamy dla Was parę rozwiązań.

Jak sprzedać suknię ślubną?

Najlepiej sprawdzają się dwie metody. Pierwsza z nich to sprzedaż przez internet. Jest bardzo wiele portali internetowych, na których możemy dodawać własne ogłoszenia, niektóre wręcz pełnią funkcję wirtualnych komisów z modą ślubną. Przykładem portalu, na którym znajduje się bardzo dużo sukien ślubnych jest sprzedajemy.pl/rzeszow/moda-i-styl/odziez-slubna. Aby zamieścić tam ogłoszenie dotyczące sprzedaży swojej sukni, musimy przede wszystkim dokładnie obfotografować naszą kreację. Nie wystarczą zdjęcia ukazujące ją na wieszaku, najlepiej dodać parę zdjęć z własnego ślubu bądź wesela, aby potencjalni kupujący mogli zobaczyć jak układa się na ciele.

Innym godnym polecenia miejscem, w którym rzeszowianki sprzedają swoje suknie ślubne jest Facebook, tu przykład jednej z grup (https://www.facebook.com/suknieslubnerzeszow), gdyż facebook gwarantuje nam dużą ilość odbiorców, to których ma szansę dotrzeć nasze ogłoszenie.

Sprzedaż sukni ślubnej w komisie

Najprostszą metodą z punktu widzenia właścicielki sukni jest sprzedaż za pośrednictwem komisu sukien ślubnych. Takie komisy istnieję niemal w każdym mieście, a w tych większych, jak np. Rzeszów znajdziemy ich kilka. Musimy brać jednak pod uwagę, że korzystając z usług komisu nie mamy pełnej kontroli nad tym, co dzieje się z naszą suknią, a nie wszyscy sprzedawcy są w stu procentach uczciwi. Bardzo ważne jest, aby sporządzić z właścicielem komisu porządna umowę. Zawieramy w niej ustaloną wspólnie cenę sukni, pamiętając przy tym, że komis pobiera prowizję od sprzedaży. Do umowy musimy dołączyć dokładne zdjęcia sukni oraz opisać jej istniejące na ten moment wady. Warto również zawrzeć klauzulę zobowiązującą właściciela komisu do zwrotu pieniędzy w wypadku zniszczenia sukni.

Oto kilka miejsc w Rzeszowie, w których możemy oddać w komis swoją suknię ślubną:

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Magdalena Wypożyczalnia Komis, ul. Grunwaldzka 18/8, 35-068 Rzeszów. W tym miejscu możemy oddać w komis, kupić, lub też wypożyczyć suknię ślubną.

– Trendy. Moda ślubna i wizytowa, ul. Gałęzowskiego 9, 35-074 Rzeszów, w zakres usług tego salony wchodzi także naprawa uszkodzonych sukien.

– Wypożyczalnia i Komis Sukien Ślubnych Kozubal Beata, ul. Pawia 8a, 35-207 Rzeszów.

Internet czy komis?

Obie metody mają zarówno wady, jak i zalety. Jeśli chodzi o sprzedaż samodzielną za pośrednictwem portal internetowych, to na pewno minusem jest fakt, że suknia zalega nam aż do momentu sprzedaży w szafie. Ponadto musimy odpowiadać na wszystkie pytania potencjalnych klientów, wysyłać zdjęcia, ewentualnie umawiać się na przymiarkę.

W komisie to wszystko mamy z głowy, za to musimy liczyć się z mniejszym zyskiem, gdyż pośrednik kasuje około 20-25 % ceny w formie prowizji od sprzedaży. Zdarzają się również tacy pośrednicy, którzy wypożyczają suknie bez wiedzy właścicielki i pobierają za to opłaty, a suknia po każdym takim wypożyczeniu jest w gorszym stanie i coraz trudniej ją sprzedać. Dlatego tak ważne jest spisanie dokładnej umowy.

Jest również trzecie rozwiązanie, o którym wcześniej nie wspominaliśmy, a mianowicie zachowanie sukni dla przyszłych pokoleń. Niestety wiąże się to z ryzykiem, że nasza wymarzona suknia ślubna nie trafi w gusta ani panujące trendy w czasie, gdy nasza córka lub wnuczka będą wychodziły za mąż. Poza tym może ulec zniszczeniu przez lata przechowywania w domowych warunkach, a wtedy nikomu już nie posłuży.

Reklama