Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Pasażerowie miejskiej komunikacji nie mogą od 1 października kupować wspólnego biletu na przejazdy autobusami MPK i MKS w Rzeszowie.  

„Nie można kupić biletu zarówno dla młodzieży szkolnej, jak i dorosłych. Dowiedziałem się, że umowy nie ma, nie wiadomo kiedy będzie, i czy w ogóle będzie. To skandaliczne w świetle tak hucznie ogłaszanej dosłownie dwa dni temu nowej umowy z Polregio na bilet Autobus + Pociąg” – napisał do nas Jarosław, Czytelnik Rzeszów News. 

Wspólny bilet na przejazdy autobusami MPK i MKS wprowadzono 1 lipca 2021 roku. Agata Motyka-Mamczura, dyrektor biura zarządu Związku Gmin PKS, który nadzoruje MKS, potwierdza, że obecnie sprzedaż biletów zintegrowanych jest wstrzymana. – Czekamy na rozstrzygnięcie przetargu przez Urząd Miasta Rzeszowa – powiedziała nam w środę. 

Do przetargu zgłosił się tylko Związek Gmin PKS. – Złożył on pytania do przetargu, dlatego wcześniej nie można było postępowania rozstrzygnąć, przetarg przedłużyliśmy. Jeszcze w środę planujemy podpisać nową umowę ze Związkiem. Sprzedaż biletów zostanie wznowiona w czwartek – zapewnia Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Cena biletów zintegrowanych na razie nie zmieni się. Na przejazdy autobusami w pierwszej strefie kosztuje 146 zł, w drugiej – 186 zł. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama