Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Od najbliższej środy (2 października) w każdą środę w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie możecie korzystać z darmowych porad i badań. 

Bezpłatne porady i badania są częścią akcji „Środa z Profilaktyką”. W siedzibie NFZ przy ul. Zamkowej w każdą środę w tym roku od 8:00 do 16:00 możecie korzystać z porad specjalisty pielęgniarstwa dotyczących m.in. badań profilaktycznych finansowanych przez NFZ oraz zachowań prozdrowotnych, a także dietetyka w kwestii prawidłowego odżywiania.

W przypadku badań bezpłatnie możecie zmierzyć ciśnienie krwi, dokonać pomiaru na analizatorze składu ciała wraz z wydrukiem oraz zmierzyć poziomu cukru we krwi (badanie w godz. 8:00-10:00). Co ważne, nie trzeba mieć skierowania. Porady i badania są dla każdego chętnego, który odwiedzi NFZ lub będzie przechodził w okolicy.

– Do skorzystania z porad czy badania nie jest potrzebny żaden dokument potwierdzający ubezpieczenie. Niepełnoletnie dzieci mogą skorzystać z porady/badania wyłączenie w obecności rodzica/opiekuna prawnego – poinformował Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego oddziału NFZ. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: