Zdjęcie: Materiały WSPiA Rzeszów
Reklama

86 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego regionu weźmie udział w II etapie Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie. Środowy finał będzie się składał z dwóch części – testu oraz pisemnej odpowiedzi na wybrane zagadnienie z zakresu bezpieczeństwa.

Organizatorem Konkursu jest WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa. W finale Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie uczestniczyć będą uczniowie, którzy odpowiedzieli prawidłowo na co najmniej 24 pytania podczas I etapu Konkursu. Łącznie jest to 86 osób.

Najwięcej, bo aż 28 uczestników II etapu pochodzi z Krosna. W Stalowej Woli i Kolbuszowej co najmniej 24 punkty zdobyło po 11 uczniów. O jedną mniej osobę jest w Jaśle, a w Łańcucie z testem dobrze poradziło sobie dziewięciu uczestników. Do II etapu zakwalifikowało się także sześciu uczniów z Przemyśla, po czterech z Dębicy i Jarosławia oraz trzy osoby reprezentujące rzeszowskie licea.

Finał odbędzie się w siedzibie WSPiA w środę 24 stycznia. Podzielony zostanie na dwie części. W pierwszej wszyscy zakwalifikowani uczniowie rozwiążą test złożony z 30 pytań. Na odpowiedzi będą mieli 30 minut. Do części II zakwalifikuje się 30 uczestników, którzy uzyskają największą liczbę punktów z testu. W tej części konkursu uczniowie będą udzielać pisemnej odpowiedzi na jedno zagadnienie wybrane z zestawu trzech pytań problemowych. Maksymalnie mogą zdobyć pięć punktów.

Zwycięzców poznamy pod koniec stycznia 2018 r. Wtedy też dowiemy się, kto wykazał się największą wiedzą z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz kto otrzyma cenne nagrody ufundowane przez WSPiA.

Uczestnicy Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie walczą m.in. o bezpłatne studia w WSPiA, zwolnienie z opłaty rekrutacyjnej na studia, bezpłatne miejsce w Zespole Mieszkań Uczelnianych WSPiA przez cały okres studiów oraz tablety.

Przypomnijmy, że do I etapu Podkarpackiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło się prawie 400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego Podkarpacia. I etap zorganizowano w dziewięciu miastach regionu, w których działa prowadzone przez WSPiA Podkarpacka Młodzieżowa Akademia Prawa i Bezpieczeństwa. Uczestnicy konkursu w 30 minut musieli prawidłowo rozwiązać test jednokrotnego wyboru złożony z 30 pytań.

Szczegóły konkursu można znaleźć na stronie www.wspia.eu.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama