Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc zaprasza w środę (21 grudnia) na Rynek. Będzie Wigilia Miejska. Nie zabraknie degustacji regionalnych potraw wigilijnych.

Wigilia Miejska rozpocznie się o godz. 14:00. Na początek zobaczymy happening zatytułowany „Brat naszego Boga – 100. rocznica śmierci św. Brata Alberta”. Wykonają go uczniowie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Rzeszowie i podopieczni Schroniska Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

– Celem wydarzenia jest przypomnienie nietuzinkowego artysty, który swoje życie poświęcił walce z bezdomnością, ubóstwem i wykluczeniem społecznym – poinformowała Dagmara Śliwa z Estrady Rzeszowskiej, która jest współorganizatorem Wigilii Miejskiej.

Po happeningu będą życzenia świąteczne, wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem. Ponadto nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez Komendę Hufca ZHP w Rzeszowie. O godz. 15:00 odbędzie się poczęstunek i degustacja regionalnych potraw wigilijnych przygotowanych przez Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie.

Będzie także wspólne kolędowanie z zespołem „Młody Duch i Przyjaciele”.

PROGRAM

– Godz. 14.00 – happening „Brat naszego Boga -100. rocznica śmierci św. Brata Alberta”

– Godz. 14.30 – powitanie gości oficjalnych oraz uczestników wigilii, życzenia świąteczne

– Godz. 14:50 – wspólna modlitwa i dzielenie się opłatkiem

– Godz. 14:55 – przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju przez Komendę Hufca ZHP w Rzeszowie

– Godz. 15:00 – poczęstunek i degustacja regionalnych potraw wigilijnych przygotowanych przez Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama