Zdjęcie: Materiały obi.pl
Reklama

Czystość w mieszkaniu jest uzależniona nie tylko od częstotliwości sprzątania, ale również od stosowania właściwych środków myjących. Takie produkty chronią oprócz tego meble, blaty, podłogi przed zniszczeniem oraz sprawiają, że w pomieszczeniach, w których się je użyło, wyczuwa się ładny zapach. Stawianie w tym zakresie na produkty wysokiej jakości może przynieść sporo korzyści.

Dlaczego warto stawiać na profesjonalne środki czystości?

Środki myjące to produkty, na których nie warto oszczędzać. Wybór najtańszych detergentów nie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w takim przypadku zdarza się, że czyszczenie różnych powierzchni z ich udziałem będzie nieskuteczne przy silniejszych zabrudzeniach lub też długotrwałe ze względu na to, że takie produkty nie będą posiadały odpowiednich składników.

Tylko profesjonalne środki czystości są w stanie bardzo szybko usunąć trudne zabrudzenia. W niektórych przypadkach, po nałożeniu takiego środka, należy odczekać kilkadziesiąt sekund lub kilka minut. Gdy wniknie on w czyszczoną powierzchnię, wystarczy wówczas usunąć go z wykorzystaniem delikatnej szmatki.

Środki myjące ze względu na ich przeznaczenie

Dobrym rozwiązaniem może być zakup nie jednego, a kilku różnych środków myjących przeznaczonych do czyszczenia określonych pomieszczeń lub powierzchni.

Środki uniwersalne sprawdzają się bowiem głównie przy mniejszych zabrudzeniach. Wśród detergentów, które powinny się znaleźć na wyposażeniu każdego mieszkania, są przede wszystkim środki do czyszczenia łazienki oraz kuchni.

W przypadku produktów przeznaczonych do łazienek warto zaopatrzyć się m.in. w środek do mycia ubikacji, odkamieniacz , płyn czyszczący do baterii i kranów oraz płyn do czyszczenia kafelek.

Oprócz tego w łazienkach, w których znajduje się kabina prysznicowa, powinien być stosowany specjalny płyn do kabin, który dokładnie wyczyści szybę, brodzik i kafelki. Jeśli chodzi o kuchnię, oprócz płynu do mycia naczyń, warto zaopatrzyć się w mleczko do kuchenek i zlewozmywaka, odtłuszczacz oraz udrażniacz odpływów.

Trwałość środków myjących

Profesjonalne środki myjące posiadają zwykle kilkuletni okres ważności. Nie trzeba się zatem obawiać, że w związku z ich przeterminowaniem utracą one swoje odpowiednie właściwości. Należy pamiętać jednak o tym, by były one przechowywane w odpowiednim miejscu.

Niekorzystny wpływ na tego typu produkty może mieć wysoka temperatura lub wilgoć. Najlepszym miejscem na przechowywanie detergentów jest szafka kuchenna, oddalona jak najbardziej od piekarnika.

Reklama