Reklama

W środę podkarpaccy policjanci rozpoczną akcję „Boże Narodzenie 2014”. Przez pięć kolejnych dni będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących drogami województwa. Akcja policji zakończy się w niedzielę, 28 grudnia.

 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas. Aby spotkać się z rodziną przy wigilijnym stole często pokonujemy wiele kilometrów. Policyjne doświadczenia wskazują, że jest to także okres wzmożonego ruchu na drogach, dlatego policjanci jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących.

Działania „Boże Narodzenie 2014″ potrwają do 28 grudnia. Ich cel od lat jest niezmienny – ułatwianie ruchu pojazdów na głównych drogach Podkarpacia. W przypadku utrudnień policjanci kierują samochody na objazdy, a w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem.

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracają na wykroczenia, które są główną przyczyną wypadków drogowych:

– przekraczanie dopuszczalnej prędkości

– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu

– niestosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa

– nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W czasie akcji na drogach Podkarpacia pracować będą również policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, a podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzać będą stan trzeźwości kierowców.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność za kierownicą. – Zadbajmy o to, aby okres świąt upłynął spokojnie i bezpiecznie – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Ponad to policja przypomina o obowiązującym zakazie ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton.

– 25 grudnia od godziny 8:00 do godziny 22:00

– 26 grudnia od godziny 8:00 do godziny 22:00

– 1 stycznia 2015 roku od godziny 8:00 do godziny 22:00

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama