Zdjęcie: Bogdan Szczupaj / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Około 5 mln zł ma kosztować podgrzewana płyta boiska i dodatkowe oświetlenie na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Do inwestycji ma się także dorzucić Ministerstwo Sportu.

II-ligowa Resovia i III-ligowa Stal Rzeszów w sezonie 2018/2019 mecze rozgrywają na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej. Obie drużyny od miasta dostaną w tym roku po 500 tys. zł (w formie promocji) i po 160 tys. zł na prowadzenie działalności klubowej.

To jednak nie wszystko, co ratusz zamierza zrobić w najbliższym czasie dla rzeszowskiej piłki nożnej. W tym roku planuje zmodernizować także Stadion Miejski. Taką potrzebę wymusiły nowe wymagania Polskiego Związku Piłki Nożnej w I lidze. Od sezonu 2020/2021 wszystkie kluby na tym poziomie rozgrywek muszą posiadać podgrzewaną płytę boiska.

Choć Rzeszów w I lidzie nie ma żadnej drużyny, to miasto liczy, że dość szybko to się zmieni. Dlatego woli dmuchać na zimne i już teraz chce przystosować stadion do nowych wymagań PZPN.

– Poczyniliśmy już starania, by płyta stadionu, zgodnie z wymogami Związku, była podgrzewana i miała lepsze oświetlenie – mówi nam Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa. – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z Ministerstwem Sportu. Mamy wstępną obietnicę współfinansowania inwestycji – twierdzi.

Modernizacja nawierzchni oraz wymianę oświetlenia miasto wyceniło na około 5 mln zł, z czego połowę miałby wyłożyć resort sportu. Plan na modernizację jest taki – w tym roku przygotowanie projektu, a jak dobrze pójdzie, to nawet rozpoczęcie pierwszych prac, bo miasto chce zrealizować inwestycję na przełomie 2019/2020 roku.

– Powodzenie takiego założenia zależy od pogody. Jeśli ona pozwoli, to na przełomie 2019/2020 modernizacja zostanie wykonana. Jeśli nie, wówczas nowa nawierzchnia powstanie po zakończeniu sezonu 2019/2020 – wyjaśnia Stanisław Sienko.

Prace przy wymianie nawierzchni murawy mają trwać około 6 tygodni. Ratusz przy okazji stadion doposaży w dodatkowe oświetlenie. – Aby dostosować się do wymogów PZPN, fachowcy ocenili, że wystarczy przy wschodniej trybunie dołożyć dwa dodatkowe słupy oświetleniowe – twierdzi wiceprezydent Rzeszowa.

Stadion przy ulicy Hetmańskiej od 2006 roku jest własnością miasta. W 2012 roku została wybudowana nowa trybuna wschodnia. Na nią i otoczenie stadionu ratusz wydał wtedy ponad 40 mln zł. Na stadionie jest ok. 13 tysięcy miejsc siedzących. Na razie nie ma planów powiększenia trybun. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

 1. Resovia już kiedyś miała więcej pieniędzy i każdy dobrze wie jak to się skończyło. Miasto dzieli równo i dobrze, ale Rzeszów tonie tylko Stal i Resovia.

 2. Co do Aqua parku to jak zwykle cisza, co do ZOO to nawet klatek nie zaczęli robić no przetargu nikt nie ogłosił nie wspominam o wybiegach
  no można se było ostatnio pooglądać postrzelone dziki pływające w tym no bajorze w Wisłoku no na początek taki przedsmak zoo

 3. Ps
  .to jest o stadionie,boisku,kopaczach,lidze piłkarskiej

  Nie o kasie,bankach,kredytach,piramidach finansoych ,przekrętach,milionerach, kontach na Majorce ; O !
  Nie ten temat

 4. Przypomne że projekty to już były ale wyszedł jak zwykle w mieście imitacji ; Pikuś bo
  W 2006 profesor Kuś wyrysował stadion w 2007 doprecyzowano wszystko ;
  Miał kosztować 150 milionów zł. + parking na ponad 2000 samochodów i kilka autobusów co do miejsc koncepcje sie zmnieniały ale oscylowało to gdzieś w przedziale 20/25/30 tyś miejsc oczywiście obiekt miał byc całkowicie zakryty tj trybuny i tor – całkowicie zadaszone.
  Ale niestety jak zwykle – dno

  A co wyszło – dzisiaj jak widać mamy przeciekający bubel budowlany czyli gniot wizualizacyjny który co chwila wymaga poprawek i dłubania czyli :
  DZIADOSTWO TOTALNE na miare XXI wieku w republice bananowej no nawet bananów ni ma ; O !

 5. Zburzyc to dziadostwo i postawić bloki.
  Wybudowac nowoczesny stadion na miare 21 wieku wraz z cala infrastruktura na Wyapianskiego.

 6. Fajnie że mamy XXI wiek od ładnych paru lat i dopiero teraz się skapnęli że na tym(a jakże)nowoczesnym stadionie brak jest podgrzewanej murawy i porządnego oświetlenia…za następnych 15 lat zczają się że jest brak parkingów i infrastruktura stadionu jest porażką…tak za 15 lat bo postęp w myśleniu tych z ratusza potrzebuje czasu…bo nim zatrybią to niejedna lokomotywa parowa dotrze stąd do Świnoujścia…

 7. Resovia wygraa w Toruniu z 3 druzyna ( 3 awansuja) bedac zespolem zdecydowanie lepszym, Stal sie meczy w Wólce, gdyby dac troszke wiecej pieniedzy Resovii to mielibysmy 1 lige no ale coz wymienia sie caly sklad Stali, dobrze ze jak stalowcy awansuja to przynajmniej po sportowej walce nowego zespolu a nie kupujac licencje Floty czy Ruchu EH….

 8. Różnica poziomów stali i Resovia to jedna klasa rozgrywkowa, II Liga teraz w tv ogólnopolskiej leci a kasa na oba kluby z miasta na tym samym poziomie xD trochę śmieszek heheszek
  A słupy oświetleniowe oczywiście wmontować w tych pustych przestrzeniach przez które da się jeszcze jakimś cudem oglądać boisko, innowacyjność wymaga tego aby zasłonić widok na stadion w 100% a nie tylko 75 hah

 9. Jak mają robić oświetlenie z minimalnym wymaganym to bez sensu, w telewizji będzie wyglądało jak 30 lat temu. Zrobić maksymalną ilość luksów i będzie wtedy super widok live i w tv.

Comments are closed.