Zdjęcie: Bogdan Szczupaj / Urząd Miasta Rzeszowa

Około 5 mln zł ma kosztować podgrzewana płyta boiska i dodatkowe oświetlenie na Stadionie Miejskim w Rzeszowie. Do inwestycji ma się także dorzucić Ministerstwo Sportu.

II-ligowa Resovia i III-ligowa Stal Rzeszów w sezonie 2018/2019 mecze rozgrywają na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej. Obie drużyny od miasta dostaną w tym roku po 500 tys. zł (w formie promocji) i po 160 tys. zł na prowadzenie działalności klubowej.

To jednak nie wszystko, co ratusz zamierza zrobić w najbliższym czasie dla rzeszowskiej piłki nożnej. W tym roku planuje zmodernizować także Stadion Miejski. Taką potrzebę wymusiły nowe wymagania Polskiego Związku Piłki Nożnej w I lidze. Od sezonu 2020/2021 wszystkie kluby na tym poziomie rozgrywek muszą posiadać podgrzewaną płytę boiska.

Choć Rzeszów w I lidzie nie ma żadnej drużyny, to miasto liczy, że dość szybko to się zmieni. Dlatego woli dmuchać na zimne i już teraz chce przystosować stadion do nowych wymagań PZPN.

– Poczyniliśmy już starania, by płyta stadionu, zgodnie z wymogami Związku, była podgrzewana i miała lepsze oświetlenie – mówi nam Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa. – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z Ministerstwem Sportu. Mamy wstępną obietnicę współfinansowania inwestycji – twierdzi.

Modernizacja nawierzchni oraz wymianę oświetlenia miasto wyceniło na około 5 mln zł, z czego połowę miałby wyłożyć resort sportu. Plan na modernizację jest taki – w tym roku przygotowanie projektu, a jak dobrze pójdzie, to nawet rozpoczęcie pierwszych prac, bo miasto chce zrealizować inwestycję na przełomie 2019/2020 roku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Powodzenie takiego założenia zależy od pogody. Jeśli ona pozwoli, to na przełomie 2019/2020 modernizacja zostanie wykonana. Jeśli nie, wówczas nowa nawierzchnia powstanie po zakończeniu sezonu 2019/2020 – wyjaśnia Stanisław Sienko.

Prace przy wymianie nawierzchni murawy mają trwać około 6 tygodni. Ratusz przy okazji stadion doposaży w dodatkowe oświetlenie. – Aby dostosować się do wymogów PZPN, fachowcy ocenili, że wystarczy przy wschodniej trybunie dołożyć dwa dodatkowe słupy oświetleniowe – twierdzi wiceprezydent Rzeszowa.

Stadion przy ulicy Hetmańskiej od 2006 roku jest własnością miasta. W 2012 roku została wybudowana nowa trybuna wschodnia. Na nią i otoczenie stadionu ratusz wydał wtedy ponad 40 mln zł. Na stadionie jest ok. 13 tysięcy miejsc siedzących. Na razie nie ma planów powiększenia trybun. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama