Stadion Miejski gotowy. W przyszłym tygodniu Stal i Resovia wrócą na Hetmańską?

Zakończyła się modernizacja Stadionu Miejskiego. Ratusz liczy, że odbiór obiektu nastąpi lada moment, a Stal i Resovia wrócą na ulicę Hetmańską na ostatnie mecze rundy wiosennej. 

 

16 maja Stal gra z Chojniczanką Chojnice, 23 maja Resovia – z Koroną Kielce. W obydwu tych meczach rzeszowskie drużyny są gospodarzami i powinny rozegrać je na stadionie przy ul. Hetmańskiej. Czy będzie to możliwe? Ratusz liczy, że tak.

– W czwartek w nocy zakończyliśmy testy oświetlenia, dokończyliśmy też układanie murawy. Obiekt został zgłoszony do odbioru i czekamy na decyzję. Powinna ona nadjeść w przyszłym tygodniu – mówi nam Artur Gernand z biura prasowego urzędu miasta.

Odbiór prawdopodobnie nie nastąpi konkretnie 11 maja, tak jak wcześniej zapowiadano, ale dla ratusza nie ma to większego znaczenia. – Najważniejsze, żebyśmy zdążyli przed meczem, który zaplanowano na 16 maja – podkreśla Gernand. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przypomnijmy, że Stadion Miejski przy ul. Hetmańskiej był dostosowywany do wymagań 1. ligi piłkarskiej, do której Resovia awansowała w ubiegłym roku. Na płycie głównej stadionu powstała podgrzewana murawa, wymieniono też maszty i jupitery.  

Prace ruszyły 20 listopada i pierwotnie miały się zakończyć 26 lutego. Kilkumiesięczne opóźnienie robót spowodowała jednak surowa zima. Koszt przebudowy wyniósł 11 mln zł. Inwestycję wykonała firma Ada-Light z Gostynina.

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama