Od nowego sezonu piłkarskiego w II lidze piłkarskiej będą derby Rzeszowa. Stal Rzeszów w sobotę pokonała Podhale Nowy Targ 2-1.

Awans Stali do drugiej ligi dawało tylko zwycięstwo nad zespołem z Nowego Targu. Zainteresowanie meczem było ogromne. Na trybunach Stadionu Miejskiego przy ul. Hetmańskiej zasiadło prawie 6,5 tysiąca kibiców. Warto było przyjść, bo po końcowym gwizdku sędziego, to stalowcy i ich fani mogli świętować awans do II ligi piłkarskiej.

Stal Rzeszów pokonała Podhale Nowy Targ 2-1. Bramki do gospodarzy strzelali: Tomasz Płonka (9. minuta) i Grzegorz Goncerz (26. minuta), a dla gości jedyną bramkę zdobył Artur Pląskowski (42. min.). Tym samym od nowego sezonu 2019/2020 do Rzeszowa powrócą derby pomiędzy Stalą a Resovią.

STAL RZESZÓW: Leonid Otczenaszenko – Piotr Głowacki, Sławomir Szeliga (74. Peter Basista), Damian Kostkowski, Łukasz Mozler, Damian Sierant, Wojciech Reiman, Michał Nawrot (88. Dariusz Jarecki), Dominik Chromiński (66. Damian Nowacki), Grzegorz Goncerz (29. Łukasz Zagdański), Tomasz Płonka (80. Adrian Ligienza).

PODHALE NOWY TARG: Mateusz Szukała – Marcin Mączka, Martin Baran, Marcin Przybylski (36. Lukas Hruska), Daniel Barbus (79. Maciej Tonia), Marek Mizia (68. Damian Mrówka), Tomasz Palonek (46. Jarosłąw Potoniec), Mateusz Mianowany, Dawid Dynarek, Artur Pląskowski, Peter Drobnak.