To już praktycznie przesądzone. Stal Rzeszów zagra w nowym sezonie piłkarskim 2014/2015 w I lidze.

Stal Rzeszów, która po ubiegłym sezonie spadła do III ligi, ma kupić pierwszoligową licencję od pogrążonej w długach Floty Świnoujście. Pisaliśmy o tym kilka dni temu TUTAJ. Do samego końca Flota próbowała się uratować. Władze klubu rozmawiały ze sponsorami, ale negocjacje nie dały pozytywnych rezultatów.

Flota Świnoujście na swojej oficjalnej stronie internetowej poinformowała, że dzisiaj (18 lipca) po godz. 18 ma być zawarta umowa przez władze Floty z władzami Stali Rzeszów, dotycząca przeniesienia I-ligowego zespołu piłkarskiego ze Świnoujścia do Rzeszowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Uchwała zarządu w tej sprawie już jest – wyjaśnia na oficjalnej stronie Floty prezes klubu, Edward Rozwałka. – Obecnie przebywam w Szczecinie, ale po godz. 17 będę w Świnoujściu. Po godz. 18 powinno nastąpić podpisanie umowy z władzami Stali, na mocy której licencja na I ligę piłkarską zostanie przeniesiona do Rzeszowa – dodał Rozwałka

Rozwałka mówi, że do tego czasu jest jeszcze teoretycznie szansa na uratowanie Floty. – Nie ma się co łudzić: cud raczej nie nastąpi – ze smutkiem stwierdza prezes Rozwałka. Na razie nie wiadomo, ile Stal Rzeszów zapłaci za licencję. W grę wchodzi kwota 600-700 tys. złotych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama