Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Po nocnych opadach deszczu w powiecie rzeszowskim i samym Rzeszowie sytuacja jest w normie. Na Wisłoku odnotowano tylko w dwóch miejscach przekroczenie stanu ostrzegawczego. Gorzej jest w powiatach kolbuszowskim, jasielskim i mieleckim.

Intensywne opady deszczu dały się we znaki na Podkarpaciu, szczególnie w powiecie kolbuszowskim, jasielskim i mieleckim. – Odnotowaliśmy od wczoraj około 600 interwencji. Dotyczyły one głównie udrożnienia przepustów drogowych, pompowania wody z zalanych posesji i piwnic zarówno w budynkach mieszkalnych, jak w użyteczności publicznej –mówi bryg. Marcin Betleja, rzecznik podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. 

Z kolei podkarpacka policja informuje, że w wyniku intensywnych opadów deszczu jest zablokowana droga krajowa nr 9 w Kolbuszowej na około 200-metrowym odcinku na ul. Tarnobrzeskiej. Objazd dla samochodów osobowych został wyznaczony ul. ppor. Sawy. Nieprzejezdna, na kilku odcinkach, jest także droga wojewódzka nr 875 relacji Kolbuszowa – Mielec. Zablokowana jest również droga nr 987 relacji Kolbuszowa – Sędziszów Małopolski na odcinku ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. 

Lepiej ma się sytuacja w powiecie rzeszowskim i samym Rzeszowie. Tu strażacy odnotowali około 20 interwencji, które dotyczyły głoównie wypompowywania wody z zalanych piwnic i podwórek oraz usuwania powalonych drzew. – Sytuacja w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim jest na razie unormowana – informuje mł. bryg. Grzegorz Wójcicki, rzecznik Komendy Miejskiej PSP. 

Jeśli chodzi o stan rzek, odnotowano przekroczenie poziomu ostrzegawczego na Wisłoku w rejonie ul. Ciepłowniczej i Strugu Tyczynie. W pierwszej lokalizacji woda znajduje się na poziomie 433 cm (stan ostrzegawczy – 335 cm, alarmowy 455 cm), w drugiej –  263 cm (ostrzegawczy – 200 cm, alarmowy – 300 cm). W okolicach Zwięczycy poziom wody w Wisłoku jest w normie i sięga 340 cm (ostrzegawczy – 425 cm, alarmowy – 525 cm).

W normie jest także poziom wody na Strugu. W Błażowej woda sięga 139 cm (250 cm – ostrzegawczy, 350 cm – alarmowy), w Rzeszowie w okolicach ul. Kwiatkowskiego – 322 cm (380 cm – ostrzegawczy, 460 cm – alarmowy).

Póki, co bezpiecznie jest też w okolicach Młynówki. W Krasnem woda sięga teraz 68 cm (poziom ostrzegawczy – 110 cm, alarmowy 160 cm). W  Rzeszowie w okolicach ul. Paderewskiego poziom wody wynosi 92 cm (120 cm – ostrzegawczy, 180 cm – alarmowy), a na os. Mieszka I w Rzeszowie – 115 cm (140 cm – ostrzegawczy, 200 cm – alarmowy).  

– Póki co, woda regularnie opada. W nocy ubyło jej około mera – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: