Reklama

W poniedziałek (15 grudnia) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się „Wieczornica”, organizowana w związku z obchodami 33. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Rozdane zostaną nagrody w IV edycji konkursu „Stan wojenny w Polsce – Stan wojenny w mojej rodzinnej miejscowości” oraz odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Towarzysz generał idzie na wojnę” w reżyserii Grzegorza Brauna i Roberta Kaczmarka.

4. edycja konkursu organizowanego przez rzeszowski IPN polegała na przygotowaniu materiału multimedialnego poświęconego wydarzeniom stanu wojennego w miejscowości rodzinnej autora pracy. Patronat nad konkursem objął Region Rzeszowski „Solidarność”.

Po „Wieczornicy”, która odbędzie się WDK przy ul. Okrzei (początek o godz. 17:00), zaprezentowany zostanie na pokazie przedpremierowym film Sławka Górskiego „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja”.

Na terenie województwa podkarpackiego eksponowane są billboardy przypominające o rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz propagujące akcję „Zapal Światło Wolności”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama