Stare baseny ROSiR-u znikają. Niecka basenu rekreacyjnego gotowa

2
Reklama

Trwa modernizacja basenów Rzeszowskiego Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Pułaskiego. Inwestycja zostanie zakończona do końca marca 2018 r.

 

– W przypadku basenu rekreacyjnego (50 metrów) zakończono już budowę niecki a także ściany basenu. Trwają prace przy zapleczu sanitarno-szatniowym. Został już wyłożony fundament pod basen dla dzieci, wykonywane są też prace ziemne przy budowie wodnego placu zabaw, wyburzono również stare wejście na baseny od strony ul. Pułaskiego – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Przebudowa basenów ROSiR rozpoczęła się w tym roku. W związku z prowadzonymi robotami, obiekty w 2017 r. będą zamknięte dla mieszkańców.

Inwestycję wykonuje firma Skanska, której ratusz za wykonane prace zapłaci prawie 17 mln zł. Modernizacja basenów potrwa do 31 marca 2018 r. Prace obejmują remont dwóch 50-metrowych basenów (wyczynowego i rekreacyjnego), brodzika dla dzieci oraz fontanny.

Wszystkie niecki basenowe są wyburzone, powstaną zupełnie nowe. Basen wyczynowy obecnie ma głębokość 1,3 – 3,75 m. Po przebudowie będzie zdecydowanie płytszy – od 1,35 m do 1,8 m głębokości.

Pod niecką w części najgłębszej powstaną zbiorniki przelewowe dla wszystkich basenów, będzie tam pompowania wody technologicznej. Wejście będzie od trybun, które również są wyburzane i powstaną na ich miejsce nowe.

Długość basenu wyczynowego nie zostanie zmieniona. Podobnie, jak basenu rekreacyjnego, który miał prawie 70-metrową zjeżdżalnię. Ona właśnie także została już rozebrana. Niecka tego basenu po przebudowie będzie miała od 1,1 m do 1,3 m głębokości. Będą tam atrakcje wodne: grota wodna, dzika rzeka, kurtyny wodne, leżanki, tryskacze, grzybek i liny do wspinaczki wodnej. Zjeżdżalnia zostanie utrzymana.

Skanska wyburzyła brodzik, a w jego miejscu powstanie basen dla dzieci z drobnymi atrakcjami wodnymi. Ten basen będzie miał głębokość od 0,6 m do 0,8 m. Dla najmłodszych dzieci powstanie basen dla przedszkolaków o głębokości od 0,1 m do 0,6 m.

W miejscu fontanny nie będzie budowana nowa, tylko powstanie wodny plac zabaw. Będzie w nim 13 atrakcji wodnych: palma, tunel, dysza-pająk, śmigło, kwiat storczyk, wulkan, drzewko, pączek i galaretka. Ponadto na terenie basenów będą jeszcze leżaki i parasole stacjonarne.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.