Reklama

Pod koniec lutego odbędzie się bal charytatywny, z którego fundusze zostaną przekazane na rzecz budowy Ośrodka Pomocy dla Prześladowanych Chrześcijan. Gwiazdą balu będzie amerykańska gwiazda, prosto z Hollywood – Stephen Baldwin.

[Not a valid template]

 

Fundacja SOS dla życia i FT FILMS z Rzeszowa oraz Fundacja im. ks. kardynała Adama Kozłowieckiego „Serce bez granic” organizują Wielki Charytatywny Bal z Gwiazdami. Uroczysta impreza odbędzie się 28 lutego w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie. Podczas balu zbierane będą środki na budowę Ośrodka Pomocy dla Prześladowanych Chrześcijan w Łańcucie.

– Chcieliśmy zrobić coś, co przykułoby uwagę nie tylko Podkarpacia, ale całej Polski. To był impuls – wyjaśnia Barbara Ziembicka, dyrektor generalny FT Films, zajmującej się działalnością wydawniczą, produkcyjną i dystrybucyjną.

FT Films jest dystrybutorem m.in. „Cristiady” oraz „Największego z cudów”. – Wcześniej nawiązaliśmy już kontakty ze znanymi aktorami. Uznaliśmy, że ważne dla nas podczas takiej imprezy jest nie tylko znane nazwisko aktora, ale też, by była to osoba, która wyznaje takie same wartości jak my. Stephen Baldwin jest nawróconym chrześcijaninem, aktorem i producentem. Swoim życiem, daje świadectwo wiary, które bliskie jest naszej firmie i stowarzyszeniom, które organizują bal – mówi Ziembicka.

Dodaje, że zainteresowanie balem wyraziła również znana piosenkarka Celine Dion, jednak nie odpowiadał jej termin balu. – Nie wykluczamy jednak dalszej współpracy z piosenkarką, tym bardziej, że wyraziła swoje poparcie dla takich inicjatyw – wyjaśnia Ziembicka.

Fundacja „SOS dla życia”, która jest organizatorem balu, wraz z ojcami Bernardynami  buduje Ośrodek Pomocy dla Prześladowanych Chrześcijan. Budynek dla 40 rodzin, czyli około 160 osób, powstaje w Łańcucie. – Na początek chcemy do Polski ściągnąć rodziny z Syrii. To prześladowani, którzy mówią po aramejsku, czyli w wymierającym języku Chrystusa. To im chcemy pomóc w pierwszej kolejności. Matkom i dzieciom, najsłabszym, którzy nie mogą liczyć na nic innego – dodaje Barbara Ziembicka.

Fundacja dysponuje już działką, na której stanie ośrodek. Potrzebne są fundusze na jego budowę, transport dla osób prześladowanych i zapewnienie im godnych warunków bytowych. Oprócz pomocy pieniężnej, zbierane są również dary rzeczowe: odzież, żywność, sprzęt RTV, przedmioty codziennego użytku oraz materiały mogące posłużyć do budowy i wykończenia mieszkań.

Oprócz Stephena Baldwina w balu wezmą udział znani polscy aktorzy i muzycy.  Dwudziestominutowy koncert zagra Krzesimir Dębski, a zaśpiewa Anna Jurksztowicz. Zjawi się również Radosław Pazura wraz ze swoją żoną Dorotą Chotecką („Rancho”), Paweł Królikowski („Rancho”) wraz z żoną Małgorzatą Ostrowską-Królikowską („Klan”) oraz mim i kabareciarz Ireneusz Krosny. Imprezę poprowadzi Jan Pospieszalski.

Cena biletu na Wielki Charytatywny Bal z Gwiazdami to 399 zł. W ofercie jest też pakiet dla sponsorów: brązowy za 2 tys. zł, srebrny za 4 tys. zł, złoty za 6 tys. zł, platynowy za 10 tys. zł oraz diamentowy za 15 tys. zł.

Więcej informacji na stronie internetowej sosdlazycia.pl.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama