Magdalena Hadław, studentka IV roku prawa WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej, wygrała IV edycję konkursu „Pomysł na biznes”. Jej propozycja agencji ,,Stop Stalkerom’’ najbardziej spodobała się jury.

[Not a valid template]

 

Konkurs „Pomysł na Biznes” zorganizowały Klinika Przedsiębiorczości oraz Koło Naukowe Prawa Gospodarczego działające w WSPiA. Konkurs rozstrzygnięto pod koniec czerwca.

Do finału zakwalifikowane zostały cztery projekty studentów WSPiA: „BenchK” – firma zajmująca się sprzedażą domowych drabinek gimnastycznych, „Prywatne archiwum”, które ma zostać uruchomione w Rzeszowie, „Wakacyjny interes”, czyli udostępnianie w pełni wyposażonych domków letniskowych w Bieszczadach oraz „Stop Stalkerom” – agencja wspierająca ofiary stalkingu.

Jury, w którym znaleźli się przedsiębiorcy, startupowcy i dziennikarze zajmujący się tematyką gospodarczą, najwyżej oceniło „Stop Stalkerom”, autorstwa studentki IV roku prawa w WSPiA – Magdaleny Hadław.

Projekt studentki zakłada utworzenie agencji zajmującej się wspieraniem osób nękanych stalkingiem i cyberstalkingiem. Na agencję składałby się zespół specjalistów, których zadaniem byłoby zidentyfikowanie stalkera i znalezienie dowodów pozwalających na skuteczne powództwo.

– Pomysł został oparty na badaniach oraz wielu rozmowach wskazujących na brak narzędzi, którymi mogliby się posłużyć bezradni dotąd ludzie – tłumaczy Magdalena Hadław.

– Wybór najlepszego studenckiego pomysłu na biznes nie był łatwy – zaznacza Rafał Witkowski, opiekun Kliniki Przedsiębiorczości w WSPiA.

Jury było bardzo dociekliwe. Studenci po swoich prezentacjach musieli odpowiedzieć na wiele trudnych pytań, a niektórym z nich towarzyszyła burzliwa dyskusja.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Według Marka Kotuli, CEO agencji reklamowej Rekiny Reklamy, jednego z członków jury, uczestnicy konkursu zaprezentowali oryginalne pomysły na biznes. Niektóre z nich są doskonale przygotowane i z powodzeniem można je wdrażać także na rynkach europejskich.

Magdalena Hatalska, koordynatorka konkursu, dodaje, że finaliści mogą liczyć na dalszą pomoc Kliniki Przedsiębiorczości.

– Możemy zaoferować doradztwo biznesowe na każdym etapie działalności, porady w zakresie pozyskiwania środków na uruchomienie lub rozwój firmy, a także wszelkie organizowane przez nas szkolenia – wylicza Hatalska.

Studenci, których pomysły znalazły się w finale konkursu „Pomysł na biznes”, otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez rektora WSPiA, Izbę Przemysłowo-Handlową w Rzeszowie oraz wójta gminy Biszcza.

Celem corocznego konkursu „Pomysł na biznes” jest promocja przedsiębiorczości i wyłonienie najlepszych pomysłów studentów WSPiA na przedsięwzięcia gospodarcze.

Konkurs odbył się już po raz czwarty. W pierwszych jego dwóch edycjach zwyciężyły Katarzyna Wołowiec, Iwona Magryś oraz Ewelina Lech. W ubiegłym roku I miejsce zajęła Magdalena Hatalska, obecna prezes Kliniki Przedsiębiorczości oraz Koła Naukowego Prawa Gospodarczego WSPiA.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama