Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Nowa droga na osiedlu Kotuli będzie gotowa do końca tego roku – ogłosił w środę rzeszowski ratusz. 

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, umowę na budowę połączenia ulic Wyspiańskiego i Wołyńskiej podpisano z firmą Strabag, która wygrała przetarg. Kilka dni temu przekazano jej teren pod budowę.

– Lada dzień rozpocznie prace – przekazał Gernand.

Strabag wybuduje ok. 150-metrowy odcinek nowej, siedmiometrowej drogi. Po obydwu jej stronach zostaną wybudowane chodniki. Powstaną także ścieżka rowerowa, oświetlenie oraz kanalizacja deszczowa. Nowa droga ma być gotowa do końca tego roku.

Miejscy urzędnicy poinformowali, że przygotowywana jest już kolejna inwestycja na ul. Wyspiańskiego – ułożenie nowej asfaltowej nawierzchni na odcinku tej drogi biegnącym przy ogrodach działkowych.

W założeniu miasta, ulica Wyspiańskiego stanowić ma alternatywę dla ul. Błogosławionej Karoliny, która jest głównym traktem komunikującym mocno rozwijające się osiedle Kotuli z centrum Rzeszowa. Dlatego też sukcesywnie budowane i rozbudowywane są jej odcinki.

– W ubiegłym roku rozbudowany został odcinek pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki, a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej – przypomina Artur Gernand. 

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama