Rzeszowskie juwenalia znów podzielone. Osobno swoje święto będą obchodzić studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego, a osobno studenci Politechniki Rzeszowskiej, WSIiZ, WSPiA i WSI-E.

[Not a valid template]

 

Uniwersytet Rzeszowski zaplanował tydzień imprez pod nazwą II Podkarpacki Festiwal „KultURalia”, który potrwa od 8 maja do 16 maja. Wiadomo już, że na uniwersyteckich juwenaliach zagrają Strachy Na Lachy i Kamil Bednarek. „KultURaliom” towarzyszyć będą: Indeks Kulturalny, zwiedzanie muzeów; Dni Smakosza promocje i zniżki w barach; Wieczór KultURożerców, seans w kinie. Nowością w tym roku będzie Uniwersyteckie Dyktando. Konkurs „Każdy ma Talent” zakończy „KultURalia”.

Od 8 do 10 maja na XXI Rzeszowskich Juwenaliach bawić się będą natomiast: Politechnika Rzeszowska, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania, Wyższa Szkoła Prawa i Administracji oraz Wyższa Szkoła Inżynieryjno-Ekonomiczna.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak co roku, w Miasteczku Politechniki Rzeszowskiej będzie wiele bezpłatnych koncertów. Organizatorzy na razie zdradzili tylko dwie gwiazdy, które zagrają, to Enej i Perfect. Samorząd studencki zaplanował również dwa, trwające po tydzień bloki tematyczne „Nauka i Kultura Przodem” oraz „Sportowa Dogrywka”.

Tematem przewodnim XXI Rzeszowskich Juwenaliów będzie natomiast „powrót do klasyki”. Zaplanowano m.in. powrót do przeglądu kabaretów, przeglądu piosenek studenckich oraz wieczorów poetyckich.

Reklama