Zdjęcie: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej
Reklama

Z jakimi wyzwaniami mierzą się funkcjonariusze Straży Granicznej, gdy idą na patrol? Jak wygląda pilnowanie zielonej granicy? 1 lutego w klubie IQ opowie o tym Anna Gorczyca, autorka książki „Straż graniczna”.

Wydana niedawno publikacja Anny Gorczycy, doświadczonej dziennikarki rzeszowskiego oddziału „Gazety Wyborczej”, to zbiór reportaży o kulisach i metodach pracy Straży Granicznej. Gorczyca w swojej pracy bardzo często relacjonowała wydarzenia związane z polsko-ukraińską granicą, m.in. wielokrotnie przebywała razem z „mrówkami”.

W swojej książce Anna Gorczyca zamieściła historie opowiedziane przez pograniczników, ale także przez przemytników oraz nielegalnych imigrantów. Jak sama podkreśla, są to wydarzenia prawdziwe, choć w niektóre z nich trudno uwierzyć. Rozmowę z autorką poprowadzi dr Grażyna Bochenek z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Spotkanie z Anną Gorczycą odbędzie się 1 lutego o godz. 18:00 w Klubie Akademickim „IQ. Będzie ono też transmitowane na profilach WSIiZ na Facebooku oraz na kanale YouTube. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama