Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Dwa nowe, no może nie do końca nowe, samochody dostanie od ratusza Straż Miejska w Rzeszowie. To 11-letnia KIA carnival i 5-letni ford mondeo.

Pod koniec kwietnia br. do ratusza przyjechały dwa nowe samochody, które będą służbowo wykorzystywane przez miejskich urzędników: elektryczne Renault Kangoo. Pojazdy wraz z ładowarkami dostarczyło Auto Spektrum z Krakowa za 353 tys. zł. 

Nowe e-auta to oczywiście nie jedyne samochody służbowe urzędników. Na całą flotę ratusza składa się w sumie 6 pojazdów. Poza e-samochodami są: 11-letnia KIA carnival o przebiegu ponad 400 tys. km, 5-letni forda mondeo – 120 tys. km, czteroletni 7-osobowy seata alhambra – 100 tys. km. Jest też skoda kodiaq, która pojawiła się w styczniu 2018 r.

Gdy ratusz jeszcze w ub. r. przymierzał się do zakupu „elektryków” już wtedy mówiono o tym, że dwa najstarsze samochody przestaną być używanie przez miejskich urzędników.

– W związku z tym, że nasza flota służbowych samochodów została wzbogacona o dwa nowe e-pojazdy, KIA i ford mondeo zostaną przekazane Straży Miejskiej – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

– Taka decyzja została podjęta z uwagi na to, że strażnicy mają dość ubogą flotę samochodów służbowych, a przekazanie im pojazdów wydaje się lepszym rozwiązaniem, niż ich sprzedaż w zasadzie z niewielkim zyskiem – dodaje. 

Obecnie Straż Miejska w Rzeszowie posiada 7 samochodów: dwie Dacie SD Logan z rocznika 2009, dwie Dacie Logan z 2006 roku oraz po jednej sztuce Skody Octavia (2011), Nissana Note (2012) i KIA Ceed (2009). Ponadto, strażnicy mają także dwa skutery LongBen z 2008 roku. 

Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama