Zdjęcie: Straż Miejska w Rzeszowie

Po zimowej przerwie, Straż Miejska w Rzeszowie ponownie będzie znakowała rowery. To ochrona przez kradzieżą jednośladów. 

W ciągu ostatnich kilku lat funkcjonariusze SM oznakowali ponad 1600 rowerów. Po zimowej przerwie, najbliższa taka okazja będzie 10 i 24 kwietnia. Jednoślady będą znakowane w siedzibie Straży Miejskiej w Rzeszowie przy ulicy Targowej 1. 

Aby nie tworzyć kolejki, na znakowanie należy się umówić, telefon: 17 86 37 181.

Znakowanie polega na wygrawerowaniu na ramie roweru numeru za pomocą mikroudarowego urządzenia. Odczyt numeru będzie możliwy nawet po jego powierzchownym zatarciu. Strażnicy będą znakować tylko sprawne rowery.

Trzeba być zameldowanym w Rzeszowie, nie zapomnijcie wziąć ze sobą dowodu osobistego. Osoby niepełnoletnie muszą być z prawnymi opiekunami. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Należy złożyć pisemnie oświadczenie, że jest się właścicielem roweru, okazać dowód zakupu roweru, pisemnie potwierdzić zapoznanie się z regulaminem znakowania i wyrazić zgodę na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych.

Ponadto rower powinien posiadać światło odblaskowe czerwone, pozycyjne białe lub żółte z przodu i czerwone z tyłu, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy. 

– Nie znakujemy rowerów z ramą karbonową, ponieważ mogłaby ona ulec zniszczeniu – zastrzega Straż Miejska w Rzeszowie, prosząc jednocześnie właścicieli jednośladów, by oczyścili dolną część ramy roweru z kurzu, błota i innych zanieczyszczeń.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama