Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Uwaga, kierowcy! W piątek (13 maja) zamknięty dla ruchu będzie Plac Farny w Rzeszowie i przyległe do niego ulice. Na kilka godzin przejmą je strażacy. 

Utrudnienia będą spowodowane zaplanowanymi na piątek na Placu Farnym obchodami jubileuszu 150-lecia powstania Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, wojewódzkimi obchodami Dnia Strażaka i 30-lecia PSP w Rzeszowie.

W czasie uroczystości, od godz. 8:00 do 15:00, zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Plac Farny, ulica Matejki (od Rynku do Placu Farnego) oraz ulica Słowackiego (od skrzyżowania z ulicą Króla Kazimierza do ulicy Matejki).

– Cała ulica Słowackiego będzie zamknięta dla ruchu od 13:30 do 15:00 – poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Przejazd kolumny wozów strażackich

Wcześniej, ok. 13:20, chwilowe utrudnienia pojawią się podczas przejazdu kolumny wozów strażackich z parkingu przy hali Podpromie przez ulicę Kilara do Słowackiego. Od 14:40 do 15:00, w związku z przemarszem pododdziałów, do PSP zamknięte dla ruchu zostaną:

– ulica Moniuszki – od Ronda Sokoła do Ronda Żołnierzy Wyklętych,

– al. Cieplińskiego w obu kierunkach – od Ronda Żołnierzy Wyklętych do najbliższej zawrotki oraz od Parki Jedności z Macierzą do ulicy Pułaskiego,

– ulica Pułaskiego do wysokości wjazdu na teren Komendy Miejskiej PSP. 

Jak będą świętować strażacy?

Święto strażaków rozpocznie się o godz. 11:00 mszą świętą w kościele farnym. O 12:10 zaplanowano uroczysty apel na Placu Farnym, w planie odznaczenie sztandaru Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie, wręczenie odznaczeń, nominacje na wyższe stopnie służbowe. 

O godz. 13:40 zaplanowano defiladę pododdziałów pieszych i zmotoryzowanych.

Potem strażacy przeniosą się do hotelu Bristol, gdzie będą dalej świętować. Tam prezentacja i wręczenie medali, wbicie pamiątkowych gwoździ na tablicy jubileuszowej przez zaproszonych gości, na zakończenie będzie tort jubileuszowy.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama