Zdjęcie: Facebook.com / Marcin Warchoł
Reklama

– Mamy to, teraz żadna powódź Rzeszowowi niestraszna – powiedział wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, przekazując sprzęt dla 12 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Rzeszowie.

 – To najnowocześniejszej klasy odzież, kamery termowizyjne, sprzęt elektroniczny i przyczepy potrzebne podczas powodzi – mówił w poniedziałek podczas oficjalnego przekazania sprzętu wiceminister Marcin Warchoł.

Zakupy zostały sfinansowane z Funduszu Sprawiedliwości zarządzanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Sprzęt o wartości 1,2 mln zł trafił do OSP Budziwój, Rzeszów-Dębina, Słocina, Zalesie, Matysówka, Załęże, Drabinianka, Przybyszówka, Pogwizdów Nowy, Biała, Wilkowyja i Bzianka.

– To chwila przełomowa, biorąc pod uwagę skalę pomocy w poprzednich latach, gdy nie było Funduszu Sprawiedliwości – podkreślał Warchoł.

I przypomniał, że to jeszcze poprzedni prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc oraz wojewoda Ewa Leniart przygotowali wnioski do Ministerstwa Sprawiedliwości o wsparcie dla jednostek OSP z Rzeszowa.

– Ten sprzęt jest także dla Was, bo również chodzi o Wasze bezpieczeństwo – zwrócił się także do strażaków ochotników Marcin Warchoł. – Chylę czoła przed waszym bohaterstwem i zaangażowaniem – podziękował druhom OSP wiceminister.

 – Żeby móc skutecznie zapobiegać zagrożeniom potrzebna jest wyszkolona kadra, ale także odpowiedni sprzęt. Dziękuję, że strażacy ochotnicy zostali wyposażeni w potrzebny sprzęt – powiedział brygadier Tomasz Baran, komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

W uroczystości uczestniczyli także prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek i wicewojewoda Jolanta Sawicka. 

(la)

Zdjęcie: Facebook.com / Marcin Warchoł
Zdjęcie: Facebook.com / Marcin Warchoł

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama