Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Ochotnicza Straż Pożarna z osiedla Pogwizdów Nowy w Rzeszowie otrzyma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy.

Na zakup samochodu dla OSP z Pogwizdowa Nowego w tegorocznym budżecie Rzeszowa początkowo było 400 tys. zł. To pieniądze z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. W styczniu strażacy poprosili władze miasta o zwiększenie pieniędzy. Dołożono 200 tys. zł.

W piątek, 19 kwietnia, wojewoda podkarpacki – Teresa Kubas-Hul poinformowała, że Rzeszów otrzyma z budżetu państwa dodatkowe 600 tys. zł na wóz dla OSP z Pogwizdowa. 

– Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazało informację, że przyznano pieniądze na wsparcie w zakupach kolejnych pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla ochotniczych straży pożarnych z Podkarpacia – mówiła Kubas-Hul

W sumie dla województwa podkarpackiego przeznaczono prawie 6 mln zł. W tej kwocie jest 600 tys. zł dla OSP z Pogwizdowa. Strażacy z tej jednostki o nowym wozie marzyli, prawie co tydzień radny z Pogwizdowa Zdzisław Kędzior przypominał o tym władzom miasta.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Stanisław Wota, prezes OSP Rzeszów Pogwizdów Nowy, mówi, że ich jednostka potrzebuje samochód średni, miejski. – Marzymy jeszcze o pomalowaniu naszej remizy. Jak są oszczędności, to może na farby wystarczy – żartuje prezes Wota. 

Dzięki ministerialnej dotacji, pieniądze z budżetu miasta wspomogą ochotników z innych jednostek. – Nadwyżkę przeznaczymy na dosprzętowienie i umundurowanie strażaków z OSP Przybyszówka, Dębina i Wilkowyja – zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Na razie nie wiadomo, jakie inne jeszcze podkarpackie jednostki OSP otrzymają pieniądze z ministerialnej dotacji. Wniosków złożono 11, zapadła decyzja o wsparciu OSP z Pogwizdowa. – Pozostałe wnioski są w trakcie rozpatrywania – mówi wojewoda Kubas-Hul.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama