Na rzeszowskim Rynku nie będzie Strefy Kibiców podczas Euro 2016. Ratusz uznał, że kibice mogą oglądać mecze piłkarskie w ogródkach.

– Praktycznie każdy ogródek ma swój telewizor. Nie będziemy im robić konkurencji, to nie ma sensu – twierdzi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Poza tym, to są zbyt duże koszty – dodaje.

Chodzi o prawo do pokazywania meczów Euro 2016 w miejscach publicznych. Cztery lata temu podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie, na Rynku był duży telebim, na którym mieszkańcy Rzeszowa oglądali mecze polskiej reprezentacji.

Podczas Euro 2016 Strefy Kibiców nie będzie. Mistrzostwa Europy w piłce nożnej we Francji rozpoczynają się 10 czerwca i potrwają do 10 lipca. Polacy w grupie C zagrają z Irlandią Północną, Niemcami i Ukrainą.

Pierwsze spotkanie polscy piłkarze zagrają 12 czerwca w Nicei o godz. 18:00 z Irlandią Płn. 16 czerwca o 21:00 w Saint-Denis Polacy zmierzą się Niemcami. Ostatni mecz z Ukrainą odbędzie się 21 czerwca o godz. 18:00 w Marsylii.

Transmisja meczów Polaków w TVP1 i otwartym Polsacie. TVP ma prawo do pokazania 11 najważniejszych spotkań Euro 2016. 24 mecze tylko na antenie Polsatu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama