Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Coraz bliżej poszerzenia płatnej strefy parkowania. Pod koniec sierpnia ma się rozpocząć montaż 87 parkomatów. Na pierwszy ogień osiedle 1000-lecia. 

87 parkomatów zamówiło miasto Rzeszów. – Będą one montowane przez trzy tygodnie – do 27 września. Obecnie trwa ich produkcja oraz projektowanie dwóch nowych stref – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa. 

– Przygotowywany jest także projekt nowej organizacji ruchu, który musi zaakceptować zarówno policja, jak i Miejski Zarząd Dróg, bez tego montaż parkomatów jest niemożliwy – dodaje.

Nowe parkomaty dla Rzeszowa dostarczy Assco Data System za 4,5 mln zł. Pierwsze mają się pojawić na osiedlu 1000-lecia. Ma tam powstać nowa strefa – „zielona” – licząca w sumie 57 urządzeń. Pozostałe 30 parkomatów stanie w strefie „czerwonej” na osiedlu Grota-Roweckiego.

Dwie nowe strefy mają działać od 1 października br. 

Obecnie w strefie płatnego parkowania jest 2200 miejsc. Po zmianach, zyska dodatkowych 1260. Rocznie ze strefy korzysta 1,4 mln kierowców. W ciągu roku miasto na strefie, która obowiązuje w Rzeszowie od 2016 roku, zarabia 4,6 mln zł. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama