Reklama

Po raz pierwszy w historii na Uniwersytecie Rzeszowskim odbędzie się Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich. Studenci będą rozmawiać o aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej naszego kraju oraz nad rozwojem szkolnictwa wyższego.

Zjazd odbędzie się w dniach 26-29 września. Forum Uniwersytetów Polskich (FUniP) jest autonomicznym porozumieniem Samorządów Studenckich. W skład porozumienia wchodzą uniwersytety zrzeszone w Konferencji Rektorów Uniwersytetów Polskich.

Do Rzeszowa, oprócz przedstawicieli Samorządów Studenckich, z całej Polski przyjadą również przedstawiciele Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej na czele z przewodniczącym Piotrem Müllerem

Zjazd będzie wypełniony dyskusjami nad dalszym rozwojem szkolnictwa wyższego z perspektywy studentów, a także ulepszeniem działania FUniP. Podczas paneli samorządy studenckie będą rozmawiały o kampanii społecznościowej „Nie kombinuj – studiuj”.

Akcja będzie podkreślała wagę uczciwości studiowania. Uczestnicy panelu dowiedzą się, jakie konsekwencje prawne czekają na osobę naruszającą cudzą własność intelektualną, poznają skandaliczne przykłady nadużyć na polu naukowym.

Studenci wezmą udział w dyskusji na temat możliwości podjęcia działań na własnych uczelniach, przyczyniających się do wzrostu świadomości studentów. Będą także rozmawiać o problemach, z którymi borykają się ich samorządy.

Podczas 3-dniowego pobytu w Rzeszowie studenci będą mieli również okazję porozmawiać o aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej oraz politycznej naszego kraju.

W związku ze zbliżającymi się wyborami na przewodniczącego Parlamentu Studentów RP swoje prezentacje będą przedstawiać kandydaci na to stanowisko. Podczas debaty przedstawiciele samorządów z całej Polski będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z programem kandydatów, którzy już w niedalekiej przyszłości będą reprezentować ich interesy. Spotkanie odbędzie 27 września o godz. 16:00 w auli Wydziału Matematyczno-Przyrodniczego, ul. Prof. S. Pigonia 1 (budynek A0).

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: