Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie ze światowym serwisantem helikopterów Heli-One Poland. Dzięki niemu studenci będą odbywać praktyki w firmie.

[Not a valid template]

 

Porozumienie podpisały władze Politechniki Rzeszowskiej i kierownictwo firmy, która w ubiegłym roku otworzyła w podrzeszowskiej Jasionce wybudowany za 8 mln dolarów hangar, gdzie serwisowane są helikoptery.

Porozumienie uczelni i firmy sprawia, że studenci kierunku lotnictwa i kosmonautyki będą w Jasionce odbywać certyfikowane szkolenie teoretyczne i praktyczne. Dzięki temu uzyskają licencję mechanika śmigłowców z napędem turbinowym.

Podczas 4-letnich studiów, studenci otrzymają możliwość formalnego zaliczenia przedmiotów wymaganych do uzyskania licencji mechanika lotniczego zgodnie z europejskimi wymaganiami EASA Part 66. W tym samym czasie studenci będą odbywać regularne praktyki w firmie w Jasionce.

– Dzięki współpracy Heli-One Poland i Politechniki Rzeszowskiej przyszli inżynierowie przemysłu lotniczego zdobędą praktyczne doświadczenie przy obsłudze helikopterów zgodnie z najnowszymi standardami i procedurami – podkreśla PRz.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Politechnika Rzeszowska jest największą w regionie wyspecjalizowaną uczelnią techniczną, która kształci około 17 tys. studentów na 6 wydziałach: Budownictwa i Inżynierii Środowiska, Budowy Maszyn i Lotnictwa, Chemii, Elektrotechniki i Informatyki, Matematyki i Fizyki Stosowanej, Zarządzania.

Heli-One Poland należy do międzynarodowej korporacji z branży lotniczej – CHC Helicopter. Firma wyposażona jest w najwyższej klasy narzędzia, sprzęt techniczny i zespół wykwalifikowanych ekspertów.

Heli-One Poland prowadzi przeglądy i remonty generalne helikopterów „rodziny” Super Puma firmy Airbus Helicopters. Naprawia również komponenty helikopterów Agusta Westland AW139 dla klientów z całego świata.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama