SONY DSC

Mateusz Kubicki i Marcin Drozd z Politechniki Rzeszowskiej oraz zespół PRz Racing Team i uczelnianie Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej „Brief” zostali laureatami ogólnopolskiego konkursu zorganizowanego przez PZU.

[Not a valid template]

 

Podczas uroczystej gali w Hotelu Marriott w Warszawie studenci Politechniki Rzeszowskiej odebrali aż 4 główne nagrody. Gala odbyła się 15 lutego.

Noc z reklamą i bolid

Nagrody w konkursach „Studencki Projekt Roku” oraz „Inwestycja w Przyszłość” trafiły do studentów z Rzeszowa, którzy licznie reprezentowali Politechnikę podczas gali.

„Studencki Projekt Roku” został podzielony na cztery kategorie tematyczne. W dwóch z nich wygrały zespoły z Politechniki. Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej „Brief” działające w Wydziale Zarządzania odebrało nagrodę w wysokości 5000 zł za organizację „Nocnego Spotkania z Reklamą”. Impreza ta organizowana jest od 15 lat i szczyci się ogromnym zainteresowaniem studentów i mieszkańców Rzeszowa.

W innej kategorii zwyciężył zespół PRz Racing Team za budowę bolidu, który startuje w wyścigach „Formuła Student”.

Marcin i Mateusz przyszłością

Studenci Wydziału Zarządzania PRz Mateusz Kubicki oraz Marcin Drozd zdobyli także nagrody indywidualne (po 5000 zł) w konkursie „Inwestycja w Przyszłość”.  Obaj, współpracując z rzeszowskim Urzędem Miasta, organizowali wyjazdy dla studentów, które miały na celu pokazać rozwój Rzeszowa w praktyce i zachęcić studentów do pozostania w regionie.

Wspólnie z organizacją EKObiznes przygotowywali spotkania studentów z przedsiębiorcami oraz przedstawicielami lokalnych firm.

Marcin, wspólnie z organizacją PRz Racing Team, uczestniczył w projekcie budowy bolidu wyścigowego klasy „Formula Student” i reprezentował nasze województwo na zawodach we Włoszech. Mateusz z kolei uczestniczył w ogólnopolskich konferencjach gdzie prezentował wyniki swoich badań naukowych.

Prokop motywował

Studenci Politechniki Rzeszowskiej na gali stawili się najliczniejszą reprezentacją z całej Polski, a jednocześnie zdobyli największą liczbę nagród. Żaden inny ośrodek akademicki nie został wyróżniony w obu konkursach, ani nie zdobył dwóch nagród równocześnie, a rzeszowscy studenci przywieźli ich aż cztery główne nagrody.

Osoby nagrodzone zostały docenione za kreatywność, wytrwałość w działaniu, a także inicjatywy, jakie podjęli, aby udowodnić społeczności akademickiej, że studia wcale nie muszą być nudne, a najważniejszy jest rozwój osobisty i osiąganie wyznaczonych celów.

– Podczas gali studentów przywitał prezenter telewizyjny Marcin Prokop, który motywował ich swoim monologiem do dalszej aktywnej działalności, a także podpowiedział uczestnikom na własnym przykładzie, jak zostać bohaterem własnej gry – mówi Joanna Sienkiewicz, studentka Koła Naukowego „Brief”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama