Drugi dzień technologicznych zmagań podczas światowych finałów Imagine Cup 2014 w Seattle za nami. Rzeszowski zespół Power of Vision zaprezentował przed jury swój projekt „Face Controller”, stworzony z myślą o osobach niepełnosprawnych.

 

– Jesteśmy już po prezentacji przed jury, która poszła naszym zdaniem bardzo dobrze. Nie było żadnej wpadki, live demo bardzo się podobało. Potem otrzymaliśmy pytania od jury. Niektóre nas zaskoczyły, jednak poradziliśmy sobie świetnie – powiedział Norbert Pisz, członek zespołu Power of Vision, tuż po prezentacji przed sędziami konkursu Imagine Cup 2014.

Drużynę Power of Vision tworzą studenci Politechniki Rzeszowskiej –  Sylwia Perykasza, Norbert Pisz, Daniel Pomianek, Tomasz Pleśniak i Piotr Wrotny. Ich projekt „Face Controller” sprawia, że kursorem myszy można sterować za pomocą ruchów głowy, a tekst można wprowadzić do komputera, np. dyktując go na głos, bądź przechodzić po poszczególnych literach wirtualnej klawiatury.

W kategorii World Citizenship, oprócz polskiej drużyny, zaprezentowały się także zespoły z Irlandii, Portugalii, Australii, Pakistanu, Chin, Kataru, Ugandy, Stanów Zjednoczonych, Serbii, Tajwanu oraz Nigerii. Ze względu na odwołany lot i brak możliwości dotarcia do Seattle na czas z konkursu odpadła drużyna z Rumunii.

Sędziowie obejrzeli dzisiaj wszystkie prezentacje we wszystkich trzech kategoriach: Games, Innovation i World Citizenship. Większość drużyn zaprezentowała innowacyjne projekty, dopracowane zarówno pod kątem technologii, interfejsu jak i planów biznesowych związanych z wprowadzeniem tych rozwiązań na rynek.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po prezentacjach studenci udali się do kampusu Microsoft, gdzie przygotują stoiska, na których będą prezentować swoje rozwiązania szerokiej publiczności.

Na miejscu zjawią się również sędziowie, aby zadawać drużynom dodatkowe pytania oraz testować ich projekty. Ich wrażenia z tych spotkań będą miały wpływ na ocenę końcową i wytypowanie zwycięzców. Dla drużyn jest okazja do zaprezentowania potencjału projektów, nabycia nowego doświadczenia oraz rozwinięcia dotychczasowych umiejętności.

Power of Vision walczy o główną nagrodę w konkursie w wysokości 50 tysięcy dolarów. Zwycięzca będzie ogłoszony podczas piątkowej gali. Trzy zwycięskie drużyny w każdej z kategorii będą rywalizować w konkurencji rozgrywanej na żywo o dodatkową nagrodę i prywatne spotkanie z Billem Gatesem.

Można też śledzić wpisy Power of Vision także na Facebooku poświęconemu  konkursowemu projektowi Face Controler.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama