Studenci i absolwenci fizjoterapii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie dostaną szansę wyjazdu na praktyki lub do pracy w Niemczech. Uczelnia podpisała umowę z agencją zatrudnienia Idea.

Społeczeństwo Unii Europejskiej starzeje się, a w związku z tym coraz bardziej rośnie rola i zapotrzebowanie na takie zawody jak fizjoterapeuta.  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podjęła decyzję o wejściu we współpracę z działającą na niemieckim rynku Agencją Idea.

– Kontrakt pomiędzy WSIiZ a Ideą dotyczy współpracy w zakresie pośredniczenia przy zatrudnianiu za granicą studentów i absolwentów kierunku Fizjoterapia – informuje Ewa Podgórska, kierownik Biura Karier WSIiZ.

– Praca bądź też praktyki odbywać się będą w klinikach lub prywatnych gabinetach fizjoterapeutycznych na terenie Niemiec. Ponadto, firma przeprowadzi dla studentów specjalistyczne szkolenia przygotowujące ich do wejścia na europejski rynek pracy – dodaje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Renata Erechemla-Durda, prezes Agencji Idea, mówi, że ich rolą jest pomoc studentowi w rozwoju kariery fizjoterapeuty. – Dzięki temu może się on skupić na rzeczach dla niego najważniejszych – dodaje.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama