Zdjęcie: Materiały prasowe

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa będzie współpracowała z firmą BorgWarner Poland. Studenci uczelni mogą liczyć na udział w płatnych stażach i praktykach zawodowych. 

BorgWarner należy do potentatów w branży motoryzacyjnej. Produkuje komponenty i systemy zaawansowanych technologii dla układów napędowych i przeniesienia napędu w samochodach. Firma od 10 lat prowadzi swoją fabrykę w podrzeszowskiej Jasionce. 

BorgWarner współpracuje z wieloma uczelniami o profilu technicznym. Teraz do tego grona dołączyła rzeszowska WSPiA. Anna Ledwożyw z BorgWarner Poland mówi, że współpraca z WSPiA będzie polegała na wsparciu głównych działów administracyjnych firmy. 

– Mamy różne potrzeby również w działach administracyjnych. Studenci WSPiA zyskają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy w dziale HR, Logistyce, Finansach, Zakupach czy Zarządzaniu Projektami. Wiele zyskają także przyszli prawnicy, którzy na praktykach w różnych działach, poznają zasady obsługi dużych przedsiębiorstw – wylicza Anna Ledwożyw.

Osoby, które sprawdzą się na stażu lub praktyce, będą miały duże szanse znaleźć stałą pracę w BorgWarner. – W tej chwili pracuje u nas wiele osób, które właśnie od stażu czy praktyki zaczynały swoją karierę zawodową – dodaje Ledwożyw.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podpisana umowa zakłada, że najlepsi studenci WSPiA będą mogli odbywać płatne staże i praktyki zawodowe. Ich wynagrodzenie w całości pokryje BorgWarner. Uczelnia z kolei w czasie praktyk lub stażu umożliwi studentom indywidualny tok nauczania. 

– BorgWarner to wiodąca firma w branży motoryzacyjnej. Dzięki temu nasi studenci będą mogli poznać zasady pracy w dużej korporacji i zmierzyć się z nowymi wyzwaniami – mówi Marek Kachaniak, dyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego WSPiA.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama