Lokal „Seta & Galareta” to najlepsze miejsce dla studentów w Rzeszowie. Tak zdecydowali rzeszowscy studenci podczas projektu zamieszczonego na platformie społecznej Dobre Pomysły.

Wybór najciekawszego miejsca do zabawy dla studentów w Rzeszowie poprzedziło zgłaszanie propozycji i głosowanie. – Podczas trzech miesięcy projektu „Najlepsze miejsce dla studentów” użytkownicy zgłosili 35 własnych propozycji. W projekt zaangażowało się prawie 60 osób, którzy wygenerowali 96 komentarzy i prawie 600 głosów łącznie – mówi Monika Sanek-Żmuda ze Sprinet Polska, firmy współtworzącej platformę.

Na portalu dobrepomysly.erzeszow.pl nie zabrakło zgłoszeń lokali gastronomicznych i pubów, klubów muzycznych, miejsc do tańczenia a także terenów funkcjonujących w przestrzeni miejskiej: miejsc do spacerów i ścieżek rowerowych. Studenci zaproponowali również pomysły na nowe „miejscówki”, których do tej pory nie ma w Rzeszowie. To np. lokal w stylu country, pub z kubańskimi rytmami, miejsce z wieczorami poezji oraz lokal z występami muzyków amatorów. Propozycje te mogłyby w przyszłości uatrakcyjnić życie studenckie w Rzeszowie.

Ostatnie dni konkursu to duże zaangażowanie studentów, którzy głosowali na zamieszczone propozycje. W efekcie wybrali lokal „Seta & Galareta”, jako „Najlepsze miejsce dla studentów”. Drugie miejsce zajął klub Czarny Kot, a trzecie lokal Carpe Diem.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Nasi goście to także studenci, dlatego doceniamy to wyróżnienie. Często przychodzą do nas, by zjeść posiłek między wykładami, a po zajęciach spotykają się ze znajomymi w większym gronie. Wiemy, że chwalą naszą kuchnię, zwłaszcza żurek i inne dania ciepłe w cenach dostępnych dla każdego studenta – mówi Kuba Karyś, właściciel lokalu „Seta & Galareta”.

Trójka najlepszych lokali w projekcie otrzymała dyplomy, zaś zwycięska propozycja, która zgromadziła największą ilość głosów została nagrodzona statuetką „Najlepsze miejsce dla studentów”. Dyplomy i statuetka zostały wręczone przez Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, podczas tegorocznych juwenaliów.

Konkurs upubliczniono na Platformie Dobre Pomysły. Jest to internetowa platforma społeczna, która działa w oparciu o zasady crowdsourcingu. – W swoim założeniu gromadzi dobre pomysły i rozwiązania od społeczeństwa, które mają wspierać rozwój miasta. Platforma jest nowym kanałem wspomagającym komunikację samorządu z mieszkańcami – powiedziała Monika Sanek-Żmuda.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama