Drużyna Power of Vision z Politechniki Rzeszowskiej będzie reprezentowała Polskę w światowym finale największego technologicznego konkursu dla studentów organizowanego przez Microsoft – Imagine Cup 2014. Finał zaczyna się w przyszłym tygodniu w USA.

– Już w najbliższy poniedziałek wyjeżdżamy do Warszawy, a we wtorek nad ranem wylatujemy do Seattle przez Amsterdam. Nastawienie w zespole bardzo pozytywne. Jesteśmy dobrze przygotowani, ale mimo to nie marnujemy ani chwili, żeby coś jeszcze poprawić. Nad czym obecnie pracujemy? Aplikacji już nie ruszamy, ale ciągle ćwiczymy wystąpienie i demonstrację Face Controller’a na żywo – mówi Piotr Wrotny z Power of Vision.

Rzeszowska drużyna liczy 4 osoby: Sylwia Perykasza, Norbert Pisz, Daniel Pomianek, Tomasz Pleśniak, które wspierał Tomasz Kapuściński w roli mentora. Projektantem interfejsu był Piotr Wrotny.

Face Controller (kontroler twarzy) to aplikacja, dzięki której osoby z dysfunkcjami rąk mogą korzystać ze wszystkich funkcji komputera. Więcej o projekcie możecie przeczytaj TUTAJ. W czerwcu drużyna rzeszowskich studentów wygrała krajowy etap konkursu, dzięki czemu dostali się do ścisłego finału, jaki w dniach 29 lipca-2 sierpnia będzie odbywał się w Seattle.

Główna nagroda – 50 tys. dolarów

Power of Vision będzie konkurować o najwyższe w historii konkursu nagrody łącznej wartości 1 miliona dolarów. W kategorii Projekty Społeczne (World Citizenship) rzeszowski zespół zmierzy się z 12 najlepszymi drużynami z całego świata. Główną nagrodą jest 50 tys. dolarów.

Imagine Cup to konkurs dla studentów organizowany corocznie przez firmę Microsoft nieprzerwanie od 2003 roku. To również ogromna szansa dla młodych ludzi na zdobycie cennego doświadczenia, realizację marzeń, a także na zwiększenie swoich szans na sukces na rynku pracy. W dotychczasowych 11 edycjach wzięło udział ok. 1,7 mln studentów, reprezentujących ponad 190 krajów.

Polskie drużyny niezmiennie od 2005 roku odnoszą sukcesy w kolejnych światowych edycjach tego konkursu. Do tej pory aż 23 razy stawali na podium, zdobywając 7 pierwszych miejsc, 9 drugich i 7 trzecich.

Zamieszkają w zabytkowym kampusie

Nowością podczas tegorocznej edycji konkursu będzie dodatkowa „rozgrywka” bezpośrednio po ogłoszeniu wyników konkursu. Zwycięskie drużyny w trzech kategoriach – Projekty Społeczne (World Citizenship), Innowacje (Innovation) i Gry (Games) zaprezentują się przed wyjątkowym jury, które wybierze jedną z nich i uhonoruje dodatkową nagrodą – prywatnym spotkaniem z Billem Gatesem oraz pucharem Imagine Cup 2014.

W trakcie Imagine Cup 2014 studenci poczują atmosferę amerykańskiej uczelni o ponad  150-letniej tradycji, rokrocznie kształcącej 92 tysiące studentów – Uniwersytetu Waszyngtońskiego (University of Washington).

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Uczestnicy konkursu będą mieli okazję mieszkać w zabytkowym kampusie uniwersytetu. Odwiedzą również jeden z najinteligentniejszych kampusów korporacyjnych na świecie – siedzibę Microsoft w Redmond. W 1986 roku było to miejsce o powierzchni 88 akrów (ok. 35,6 ha), porośnięte trawą, leżące na terenie małej miejscowości pod Seattle. Obecnie mieści się tam 125 inteligentnych budynków, sterowanych przez Centrum Operacyjne Redmond (Redmond Operations Center, ROC). Drużyny zaprezentują swoje projekty w obydwu kampusach.

„Selfie” na symbolu Seattle

Zwycięzcy poszczególnych kategorii, oprócz standardowych nagród, otrzymają także dodatkowe wyróżnienie – zostaną zaproszeni na sam szczyt wieży Space Needle, będącej architektonicznym symbolem Seattle. Członkowie trzech drużyn, które najlepiej zaprezentowały się w konkursie, będą mieli okazję zrobić sobie unikalne selfie na terasie niedostępnym dla szerszej publiczności znajdującym się na wysokości ponad 165 metrów.

„Choć do finałów Imagine Cup pozostał jeszcze tydzień wszyscy w polskim oddziale Microsoft już teraz zaciskamy mocno kciuki i kibicujemy naszej drużynie narodowej. Konkurencja jest ogromna, ponieważ w Seattle spotkają się najlepsi z najlepszych z całego świata. Wierzymy jednak, że to właśnie polski projekt zostanie najwyżej oceniony w kategorii Projekty Społeczne. Jednocześnie jestem pewien, że bez względu na wynik konkursu studenci z drużyny Power of Vision zdobędą doświadczenie i umiejętności, które pomogą im w dalszym rozwijaniu świetnego projektu, a wyprawę do Seattle, kampus w Redmond i całą atmosferę tego wyjątkowego konkursu zapamiętają na długo – powiedział Rafał Albin, dyrektor Działu Nowych Technologii w polskim oddziale Microsoft.

Relacja na żywo

Wszystkie 36 finałowych drużyn będzie miało również doskonałą okazję, aby zaprezentować swoje projekty ponad 5000 specjalistom od najnowszych technologii podczas konferencji TechReady. Ogłoszenie zwycięzców konkursu również odbędzie się podczas tej konferencji w kampusie Microsoft. Organizowana dwa razy do roku wewnętrzna konferencja Microsoft  – TechReady skierowana jest do pracowników technicznych, którzy na co dzień zajmują się najnowszymi rozwiązaniami.

Podczas 5-dniowego wydarzenia uczestnicy mają możliwość wysłuchania sesji prowadzonych m.in. przez grupy produktowe – inżynierów i programistów tworzących produkty Microsoft i uzyskania poufnych informacji o przyszłości określonych rozwiązań czy kulisach działania pewnych systemów.

Już 1 sierpnia zainteresowani przebiegiem światowych finałów 12. edycji Imagine Cup będą mogli śledzić transmisję na żywo z gali finałowej w Seattle. Więcej informacji o Imagine Cup można znaleźć na stronie konkursu oraz na oficjalnym profilu na Facebooku.

Będzie też można śledzić wpisy Power of Vision także na Facebooku poświęconemu  konkursowemu projektowi Face Controler.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama